Euro
15.4554
-0.34%
Dolar
13.6796
0.12%
Altın
779.25
0.02%
Borsa
1.896
0.86%
Bitcoin
787.244
1.42%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C
  Kılıçdaroğlu teröre karşı dur dedi Demirtaş cevap verdi

  Kılıçdaroğlu teröre karşı dur dedi Demirtaş cevap verdi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş DİSK'in 15. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.
  • 13.02.2016 - 09:00

  HDP CPHP

  DİSK'in 15. Olağan Genel Kurulu'nda Selahattin Demirtaş’ın da olduğu davetlilere konuşan Kılıçdaroğlu, “Bir konuda açık ve net olacağız. Bütün siyasi partiler terör konusunda açık ve net, teröre karşı olduklarını söyleyecekler. Terörü kendi ülkemizde istemiyoruz, terör istenmez. Terörün amacı yılgınlık yaratmaktır, masum insanları öldürmektir" dedi.

  DEMİRTAŞ'TAN KILIÇDAROĞLU'NA CEVAP

  Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra kürsüye çıkan Selahattin Demirtaş, şöyle cevap verdi:

  “Şiddet olmasın, silah olmasın, savaş olmasın. Bunlar son derece ilkeli, olgun, doğru yaklaşımlardır. Peki nasıl olmasın? Elimizde bir çözüm formülünün olması lazım. ‘Olmasın, savaş bitsin’ demekle bitmiyor. ‘Bal bal’ dediğiniz zaman ağzınızda bal tadı oluşmuyor. Bir formülünüzün, bir reçetenizin oluşması lazım. Önünüzde gerçekçi bir çözümün yol haritası olması lazım şiddeti bitirebilmek için. Onun yolu eğer buysa, şu anda AKP hükümetinin uyguladığı yöntem ise biz bu yöntemin asla yanında değiliz. Şiddeti bitirmenin, Kürt sorununu, şiddet alanı dışında, kan, ölüm, gözyaşı alanı dışında siyasi zemine taşımanın yolu Cizre’de toplu katliamlar yapmaksa, Cizre’de öldürülen kadınların bedenlerini sergileyip, teşhir etmese, kusura bakmasınlar”

  Kılıçdaroğlu teröre karşı dur dedi Demirtaş cevap verdi VİDEO

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir