Kılıçdaroğlu'ndan CHP'li vekile ince gönderme

Kılıçdaroğlu'ndan CHP'li vekile ince gönderme

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı'nı eşi Selvi ve kızı Zeynep Kılıçdaroğlu ile birlikte dün gece geldiği Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'ndeki Ayder Yaylası'nda geçiriyor. Bu sabah ailesiyle birlikte önce ateş başında yöresel kahvaltı ardından da doğa yürüyüşü yapan Kılıçdaroğlu, kendisini telefonla arayan ve bayramlaşan bir kişiye de "Sen Ayvalık, Bodrum, Milano'dasın, biz de Ayder'deyiz. Ne yapalım?" dedi.

"ŞİMDİ TAM AYDERLİ OLDUK"

Geceyi Ayder Yaylası'ndaki Kalegon dağ evinde geçiren Kılıçdaroğlu ve ailesinin kaldığı evin dış cephesine, 'Onlar Oslo'ya CHP Parlamentoya' pankartı asıldı. Sabah ateş başında kahvaltı yapan Kılıçdaroğlu'nun sofrasında organik Ayder balı ile peynir ve yağ yer aldı, hazırlanan yöresel yemek mıhlama ikram edildi. CHP Çamlıhemşin İlçe Başkanı Yaşar Çalık'ın kızı Ayşegül Çalık, Selvi ve Zeynep Kılıçdaroğlu'nun başına 'şay ve şifon' adı verilen yöresel örtü, Kemal Kılıçdaroğlu'nun boynuna da bordo- mavili atkı takıldı. Bu sırada eşine seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, "Şimdi tam Ayderli olduk" dedi.

"SEN BODRUM'DASIN BİZ AYDER'DEYİZ"

Kılıçdaroğlu'nun, bugün Ayder Yaylası'nda, Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya'nın uzattığı telefonda konuşurken, "Sen Ayvalık, Bodrum, Milano'dasın, biz de Ayder'deyiz. Ne yapalım?" dediği kişinin CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan olduğu ortaya çıktı.

Milletvekili İhsan Kalkavan'ın, CHP Rize İl Başkanı Aslankaya'nın telefonu aracılığıyla Genel Başkan Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile konuşup bayramını kutladığı belirtildi.