Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a horoz ve ayı göndermesi

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a horoz ve ayı göndermesi

AK Parti ile CHP'nin bugünkü grup toplantıları belaltı bir sataşmaya sahne oldu. Önce Erdoğan partisinin grup toplantısından Kemal Kılıçdaroğlu'na "Bahtsız bedevi" dedi. Ardından kürsüye çıkan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sert ithamlarda bulundu.

"KUTUP AYILARINA DİKKAT ET"

Erdoğan'ın kendisi için söylediği "Bahtsız bedevi" sözlerini "Terbiyesiz bir benzetme" olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, Başbakan'a daha sert bir benzetmeyle yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a hitaben şu ifadeleri kullandı: "Benim söylediklerim konusunda terbiyesiz bir açıklama yaptı. Bahtsız bedevi dedi. Libya çöllerinde gezen benim öyle mi? Suriye çöllerinde de gezen benim. Arabistan çöllerinde gezen benim. Bahtsız bedevi de benim. Şimdi soruyorum, Suriye çöllerinde gezen sen değil misin? Libya çöllerinde gezen sen değil misin? Arabistan çöllerinde gezen sen değil misin? Dön aynaya bak, bahtsız bedeviyi göreceksin orada. Ama o çöllerde gezerken aman ha kutup ayılarına dikkat et."

KILIÇDAROĞLU: KUTUP AYILARINA DİKKAT ET ERDOĞAN

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a horoz ve ayı göndermesi

HOROZ FIKRASINI DEĞİŞTİRDİ

Erdoğan'ın bahtsız bedevi sözleri karşısında bir hayli sinirlendiği gözlenen Kılıçdaroğlu, halk arasında ayıplı bir fıkra olarak bilinen horoz-tavuk fıkrasını da değiştirerek anlattı. Kılıçdaroğlu: "Horoza sormuşlar yumurta mı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadan diye. Horoz cevap vermiş: Ben ondan anlamam ben söyler geçerim demiş. Ben de söyler geçerim" dedi.

ERDOĞAN NE DİYECEK?

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını dinleyenler Türkiye'de siyaset dilinin bu denli düşmüş olmasına tepki gösterirken, Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'nun yaptığı bu açıklamalara ne yanıt vereceği şimdiden merak konusu oldu.

BAŞBAKAN ERDOĞAN: BAHTSIZ BEDEVİ KILIÇDAROĞLU

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a horoz ve ayı göndermesi