Kılıçdaroğlu'nun Anneler Günü videosu kopya iddiası
Ajanslar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Anneler Günü için hazırladığı videonun, 2016 yılında yapılacak ABD Başkanlık Seçimleri için adaylığını açıklayan eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'un kampanyasından esinlendiği iddia edildi. Clinton, 8 Mayıs'ta paylaştığı tweette, Anneler Günü'ne özel olarak kurayla bazı anneleri arayacağını duyurmuştu.

GENÇLERİ VE ANNELERİNİ ARIYOR

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Anneler Günü için paylaştığı video sosyal medyada yeni bir tartışmanın da fitini ateşledi. CHP'nin seçim kampanyası için hazırlanan videoda, Kılıçdaroğlu gençler ve çocuklarla birlikte onların annelerini telefonla arıyor ve Anneler Günü'nü kutluyor.

Kılıçdaroğlu'nun Anneler Günü videosu kopya iddiası

Kılıçdaroğlu'nun Anneler Günü videosu

REKLAM FİLMİ KOPYA MI?

Reklam filminin sosyal medyada paylaşılmasının ardından yeni bir tartışmanın da fitili ateşlendi. İddialara göre Kılıçdaroğlu'nun Anneler Günü için hazırlattığı o film, 2016 yılındaki ABD başkanlık seçimleri için kampanya stardı veren eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'un kampanyasından kopyalandı.

TWEETLE DUYURMUŞTU

Clinton'un ofisinden 7 Mayıs'ta sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, Anneler Günü için takipçiler arasında kura yapılacağı duyurulmuştu. Tweete göre Clinton, kurayla belirlenecek anneleri telefonla arayarak bu özel günü onlarla paylaşacak. Clinton'un telefon görüşmesi sonrası hazırlanacak videonun saat farkından dolayı 11 Mayıs'ta paylaşılacağı belirtildi.

Kılıçdaroğlu'nun Anneler Günü videosu kopya iddiası

KOPYA İDDİALARI

Daha önce de 12 Haziran seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu için hazırlanan reklam filminin John Kerry ve John Mc Cain'in reklamlarından esinlenerek hazırlandığı iddia edilmişti.