Euro
10.1251
0.84%
Dolar
8.5301
0.65%
Altın
497.16
0.64%
Borsa
1.42
0.47%
Bitcoin
324.470
0.82%
34ºC
İstanbul
Güneşli 34 C

  Kılıçdaroğlu'nun Anneler Günü videosu kopya iddiası

  CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Anneler Günü için hazırladığı videonun ABD Başkan Adayı Hillary Clinton'dan kopyalandığı iddia edildi.
  • Ajanslar
  • 11.05.2015 - 08:32
  Kılıçdaroğlu'nun Anneler Günü videosu kopya iddiası

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Anneler Günü için hazırladığı videonun, 2016 yılında yapılacak ABD Başkanlık Seçimleri için adaylığını açıklayan eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'un kampanyasından esinlendiği iddia edildi. Clinton, 8 Mayıs'ta paylaştığı tweette, Anneler Günü'ne özel olarak kurayla bazı anneleri arayacağını duyurmuştu.

  GENÇLERİ VE ANNELERİNİ ARIYOR

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun Anneler Günü için paylaştığı video sosyal medyada yeni bir tartışmanın da fitini ateşledi. CHP'nin seçim kampanyası için hazırlanan videoda, Kılıçdaroğlu gençler ve çocuklarla birlikte onların annelerini telefonla arıyor ve Anneler Günü'nü kutluyor.

  Kılıçdaroğlu nun Anneler Günü videosu kopya iddiası #1

  Kılıçdaroğlu'nun Anneler Günü videosu

  REKLAM FİLMİ KOPYA MI?

  Reklam filminin sosyal medyada paylaşılmasının ardından yeni bir tartışmanın da fitili ateşlendi. İddialara göre Kılıçdaroğlu'nun Anneler Günü için hazırlattığı o film, 2016 yılındaki ABD başkanlık seçimleri için kampanya stardı veren eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'un kampanyasından kopyalandı.

  TWEETLE DUYURMUŞTU

  Clinton'un ofisinden 7 Mayıs'ta sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, Anneler Günü için takipçiler arasında kura yapılacağı duyurulmuştu. Tweete göre Clinton, kurayla belirlenecek anneleri telefonla arayarak bu özel günü onlarla paylaşacak. Clinton'un telefon görüşmesi sonrası hazırlanacak videonun saat farkından dolayı 11 Mayıs'ta paylaşılacağı belirtildi.

  Kılıçdaroğlu nun Anneler Günü videosu kopya iddiası #2

  KOPYA İDDİALARI

  Daha önce de 12 Haziran seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu için hazırlanan reklam filminin John Kerry ve John Mc Cain'in reklamlarından esinlenerek hazırlandığı iddia edilmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir