Meclis'te Hakan Şükür tartışması

Meclis'te Hakan Şükür tartışması

Genel Kurulda Türkiye ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Arasında Ortaklık Çerçeve Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısının tümü üzerindeki görüşmeler sürüyor.

BURADA OLUNCA YÜREĞİNİZ YİYORSA TEKRAR SÖYLERSİNİZ

AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, görüşmeler sırasında CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören ile CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'e eleştiriler yönelttiğini söyledi.

Şükür'ün rahatsız olduğu için evinde bulunduğunu ifade eden Bahçekapılı, "Burada olduğunu zaman yüreğiniz varsa aynı sözleri tekrar edersiniz ve cevabınızı alırsınız" dedi.

CHP Grup Başkanvekili İnce, sataşma olduğu gerekçesiyle söz alarak, Bahçekapılı'nın "başka partilerden gelenleri partinizde yönetici yaptınız" dediğini aktardı. "Siz CHP'nin genel sekreterliğini yapmış kişiyi bakan yaptınız" diyen İnce, "Abdülkadir Aksu, Cemil Çiçek, siz sayın Bahçekapılı, doğma büyüme AKP'li misiniz? Bir dönem aynı partide görev yapmadık mı?" sorularını yöneltti. İnce, şöyle devam etti:

"Kusura bakmayın ben Hakan Şükür'ü bu kürsüde aylık takibe aldım. 4 komisyon toplantısının üçüne katılmamış. 35 açık oylama yapılmış 25'ine katılmamış. Hiç soru önergesi, araştırma önergesi vermemiş. Bir defa yerinden bir dakikalık konuşma yapmış. 11 milyar maaşı beğenmemiş 200 milyar TL'ye gitmiş televizyonda yorumculuk yapmış. Ben dilekçe vereceğim okulda ücretsiz ders vereyim diye, Meclis Başkanlığı bana izin vermeyecek ama Hakan Şükür'e ayda 200 Milyar TL'ye yorum yaptıracaksınız. Yazık, hangi vicdan bunu kabul eder? Ben Hakan Şükür'ü görmek için Meclisi kapatıp TRT 3'de Hakan Şükür'ün futbol maçlarını seyredemem. Gelecek bu kürsüye buradan konuşacak. 'Başbakan izin vermiş...' Başbakan izin veremez, izin makamı Meclis Başkanlığıdır. Bizler genel başkanların marabası değiliz, yasamanın üyesiyiz."

"Size de öneriyorum"

Ayşenur Bahçekapılı yeniden söz alarak, "Hakan Şükür'ü eleştirmeyin" demediğini, kendisini burada olduğu zaman eleştirilirse, o zaman cevabının alınmış olacağını söylediğini ifade etti.

Bahçekapılı, "Bakın geçmişte CHP'de, SHP'de oldum. Şimdi AK Parti'deyim. Çünkü CHP'nin söyledikleriyle yaptıkları arasında korkunç bir fark vardı. CHP 'ben sosyal demokrasiden, özgürlükten, eşitlikten yanayım' diyordu ama bunları gerçekleştiremiyordu. Ben AK Parti'ye geldiğimde CHP ile yollarımı çoktan ayırmıştım. Ben bu partideyim. Bu partide olduğum için gurur duyuyorum. Çok iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum. Size de bunu öneriyorum" diye konuştu.