Petrol
97.05
0.77%
Euro
18.4094
0.72%
Dolar
17.8689
-0.17%
Altın
1.029
-0.40%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
426.358
1.91%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Mevlüt Çavuşoğlu:Başbakanımız kendini güvende hissetmiyor

  AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Paralel Yapı'nın HSYK'yı ele geçirdiğini vurgulayarak, "Başbakanımız da kendini güvende hissetmiyor" dedi.
  • 14.04.2014 - 17:37
  Mevlüt Çavuşoğlu:Başbakanımız kendini güvende hissetmiyor

  Diplomasi Muhabirler Derneği üyeleriyle biraraya gelen Avrupa Birliği (AB) Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, hükümetin yeni reformlar üzerinde de çalıştığını söyledi.

  "REFORMLAR OLACAK"

  Halen üzerinde çalışıldığı için ayrıntı veremeyeceğini vurgulayan Çavuşoğlu, "Hukuk reformları olacak, temel hak ve özgürlükler konusunda reformlar olacak. Temel hak ve ihlallerinin önlenmesi yolunda reformlar olacak" dedi.

  Mevlüt Çavuşoğlu:Başbakanımız kendini güvende hissetmiyor #1

  "PARALEL YAPI HSYK'YI ELE GEÇİRDİ"

  Çavuşoğlu, Anayasa Mahkemesinin HSYK seçimleri konusunda daha önce "yanlış bir karar verdiğini" de söyleyerek,  "O zaman HSYK seçimleri için 1 kişi 1 oy sistemi getirilmişti. Ancak Anayasa Mahkemesi yanlış karar verdi. Oysa iptal kararı olmasaydı HSYK'da çoğulculuk olabilirdi. Her kesimden, gruptan, cemaatten kişiler olacaktı. AYM, CHP'nin başvurusu üzerine, bunu iptal etti. Oysa hem Venedik Komisyonu'nun, hem AB'nin tavsiyesiydi 1 kişi 1 oy sistemi. AYM o zaman bu görüşleri niye dikkate almadı? YARSAV tek liste ile girer kazanır sanıyorlardı. Bu olmadı, paralel yapı HSYK'yı seçimlerde ele geçirdi." ifadelerini vurguladı.

  "BAŞBAKANIMIZ DA KENDİNİ GÜVENDE HİSSETMİYOR"

  Çavuşoğlu, konuşmasına, "Öyle bir süreç yaşıyoruz ki, herkes evinde, ofisinde kendini güvende hissetmiyor. Böyle bir ortamda kimse kendini güvende hissetmiyor. Sayın Başbakanımız da kendini güvende hissetmiyor. Zaten kendisi de söylüyor." şeklinde devam etti.

  "BEN ARKADAŞLARIMA GÜVENİYORUM"

  İnsanların değişik örgütlere üye gibi gösterilerek, telefonlarının dinlendiğini vurgulayan Çavuşoğlu, kendi bakanlığının dinlenmesi konusunda endişesi olup olmadığı konusundaki soruya karşılık, "Ben arkadaşlarıma güveniyorum. Ama dışardan dinleme var mı yok mu bilemem" yanıtını verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir