Petrol
76.47
-0.91%
Euro
19.6831
-0.02%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.072
0.03%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
324.638
1.89%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C
  MHP Çağrı Heyeti'nden Bahçeli'ye davet

  MHP Çağrı Heyeti'nden Bahçeli'ye davet

  MHP Çağrı Heyeti, Bahçeli'nin itirazlarına rağmen 19 Haziran'da olağanüstü büyük kongreye gideceklerini duyurdu.
  • 17.06.2016 - 15:22

  Mahkeme'nin MHP içinden isimleri, partiyi kurultaya götürmekle görevlendirmesi üzerine Çağrı Heyeti oluşmuştu.

  Çağrı Heyeti, 19 Haziran'da yapılması planlanan olağanüstü kurultay hakkında basın toplantısı düzenledi.

  BAHÇELİ VE EKİBİNE SESLENDİLER

  Kongrenin 19 Haizran'da yapılacağını söyleyen çağrı heyeti üyesi Ayhan Erel, Erel, MHP Genel Merkezini de bir kez daha kongreye davet etti.

  MHP Çağrı Heyeti nden Bahçeli ye davet #1

  Heyet Sözcüsü Ayhan Erel'den açıklamanın satır başları:

  "DİYALOG VE İŞ BİRLİĞİ BEKLENTİMİZ BOŞA ÇIKARILDI"

  "Tek yetkili ve görevli organ olarak Çağrı Heyeti olarak 19 Haziran'da MHP Olağanüstü Kongresi kararına varılmış ve tüm çalışmalar tamamlanmıştır. Olağanüstü Kongremizin korsan, darbe yönündeki haber ve isnatlar Türk milleti adına karar vermeye yetkili yerel ve üst mahkemenin kararını yok saymaktan başka bir şey değildir. Çağrı Heyeti'nin vazifesi mahkeme kararını yerine getirmektir. Yerine getirilmemesi durumunda hukuki anlamda sorumlu olacağımız açık ve nettir. Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi kararı ortadayken, darbe veya korsan gösteri olarak nitelemesi kamuoyunda algı yaratmanın ötesine gidemeyecektir. Genel Merkezimize karşı nezaketli, diyaloga açık bir tavır sergiledik. Diyalog ve iş birliği beklentimiz boşa çıkarıldı.

  MHP Çağrı Heyeti'nden Bahçeli'ye davet VİDEO

  "DELEGELERİN KALACAKLARI YERLER BİLE HAZIR"

  Kongremiz, heyetimiz marifetiyle yapılmasından başka çare ve yol kalmamıştır. Diyalog kapımız bundan sonrası için açıktır. Bugün gelinen aşamada heyetimiz görevini sürdürmektedir. MHP Olağanüstü Büyük Kongresi bu otelde bir bayram şöleni içerisinde, şenlik ortamında, omuz omuza icra edilecek, bu kongreden başka görüntüler bekleyenlerin hevesi de kursağında kalacaktır. Tüm şartlar yerine getirilmiş, her türlü hukuki evrakları, hazirun cetvelleri tamamlanmıştır. Delegelerin kalacakları yerler de hazırlanmıştır. Genel Merkez tebligatlar, gazete ilanları, SMS mesajları kongreye davet edilmiştir.

  "BU KONGREYE DAVET EDİYORUZ"

  Genel Merkez, başkanlık divanını mahkeme kararı doğrultusunda verilen karar neticesinde bu kongreye davet ediyoruz. Genel Başkanımız takdir edip katılmadığı yada yetkili göndermediği takdirde, bu kongreyi biz yaptığımız için, yönetim kuruluna verilen görevler Çağrı Heyeti tarafından yerine getirilir. Kongrenin alacağı kararlarda gerekli çağrı yapılır, görevlendirilen bir şahıs yoksa oylamaya geçilir. Tüzük kurultayı çalışmaları devam eder. Kanunu veya fiili bir engel yok."


  Görüş Bildir