Euro
15.2915
-0.06%
Dolar
13.5504
0.32%
Altın
800.8810
0.05%
Borsa
1912
0.07%
Bitcoin
502.471
8.67%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  MHP dokunulmazlık önerisini sundu

  MHP dokunulmazlıklarla ilgili önerisini AK Parti ve CHP'ye sundu
  • 27.08.2012 - 14:33
  MHP dokunulmazlık önerisini sundu

  MHP dokunulmazlık önerisini sundu #1

  MHP, terör durumunda dokunulmazlığın kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliği önerisini AK Parti ve CHP'ye sundu.

  BAHÇELİ TEKLİF VERECEKLERİNİ AÇIKLAMIŞTI

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP'li milletvekillerinin PKK'lılarla kuçaklaşması görüntüleri üzerine, milletvekili dokunulmazlıklarının sınırlandırılmasını istemişti. Milletvekilliği dokunulmazlığı konusunda MHP'nin anayasa değişiklifi teklifi vereceğini söyleyen Bahçeli, "Terör eylemlerine katılma ve terörü destekleme halleri"nin dokunulmazlık dışına çıkarılmasını önermişti.

  Teklif destek bulursa, BDP'liler, 1990'larda DEP'lilerde olduğu gibi dokunulmazlıklarını kaybetme riski ile karşılaşacak.

  TERÖRİST DESTEKÇİLERİ

  Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, BDP'li milletvekillerine set sözler sarfetmişti. Bahçeli, "TBMM çatısı altında millet vekaletini ifa etmek yerine bölünmenin ve parçalanmanın mesafe almasını söz, niyet ve eylemleriyle sağlamaya çalışan bedbahtlar, milletimizin haklı olarak öfke ve nefretini üzerlerine çekmektedirler. Ellerine şehit kanı bulaşan canilerle kucaklaşmaktan, bunlara sevgi ve hayranlık göstermekten zerre utanmayan terör destekçilerinin en az dağdaki yoldaşları kadar işlenen suçlara iştirak ettikleri açıktır" demişti.


  Görüş Bildir