Euro
10.3844
0.07%
Dolar
8.8806
0.12%
Altın
496.69
0.48%
Borsa
1.384
0%
Bitcoin
372.106
-1.53%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C

  MHP'den Erdoğan'a: Sen kim Kanuni kim

  MHP'li Vural, Erdoğan'ın Muhteşem Yüzyıl'la ilgili sözlerini eleştirdi.
  • 26.11.2012 - 15:21
  MHP'den Erdoğan'a: Sen kim Kanuni kim

  MHP den Erdoğan a: Sen kim Kanuni kim #1

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın tarihi şahsiyetleri örnek göstererek, kendisine pay çıkarmaya çalıştığını öne sürerek, ''Ecdadınla uğraşma, ecdadınla böyle bir mukayeseye de gitme'' dedi.

  SENİN MİSYONUN BOP EŞBAŞKANLIĞI

  Başbakan Erdoğan'ın Muhteşem Yüzyıl dizisine yönelik eleştirilerine değinen Vural, Erdoğan'ın yaptıklarıyla Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptıklarının bir olmadığını ifade etti.

  Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatının haçlılarla savaşarak geçtiğinin altını çizen Vural, ''Senin misyonun, İslam dünyasını dönüştürmek isteyen emperyal bir proje olan BOP eşbaşkanlığı'' dedi.

  "KANUNİ KİM SEN KİMSİN"

  ''Kanuni kim, sen kimsin?'' diyen Vural, Erdoğan'ın, Sultan Süleyman'ın fethettiği Libya'da, Irak'ta batılılarla hareket ettiğini söyledi. Kanuni döneminde Akdeniz'in Türk gölüne dönüştüğünü anlatan Vural, ''Sen İsrail'in at koşturduğu, benim insanlarımı öldürdüğü adeta İsrail gölü haline dönüştürdün, enerji kaynaklarına hakim olmasını engelleyemedin'' diye konuştu.

  Erdoğan'ın tarihi şahsiyetleri örnek göstererek kendisine pay çıkarmak istediğini öne süren Vural, şöyle konuştu: ''Kanuni Sultan Süleyman devlete nizam veren kanunları koydu, sense devletin bölünmesini sağlayacak kanunlara imza attın. Bu mirası reddeden adımları atıyorsun, sonra Sultan Süleyman üzerinden, Muhteşem Yüzyıl dizisi üzerinden bir de Sultan Süleyman'ın mirasına sahip çıktığını gösteriyorsun. Sen bu mirası yıkanlardansın. Ecdadınla uğraşma, ecdadınla böyle bir mukayeseye de gitme.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir