MHP'li Yeniçeri Sayın Öcalan diyordu ki..

MHP'li Yeniçeri Sayın Öcalan diyordu ki..

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen MHP'li Özcan Yeniçeri, cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlüler ile BDP'lilerin açlık grevlerini 'ana dilde savunma' için yaptıklarını belirterek, "Dilsiz olan birisi savunma yapamıyor mu? Mahkemeler, ana, baba, sülale, kabile, aşiret dilinde tercümanlar tutuyor ve yargılamaları yapıyorlar" dedi.

"ÖCALAN EVLİ Mİ BİLMİYORUZ"

Yeniçeri, dünyanın hiçbir yerinde yargılanan kişiye o ülkenin resmi dilini anladığı ve konuşabildiği halde başka bir dilde yargılama hakkı verilmediğini de kaydetti. Ana dilde savunmaya ilişkin tasarının dayatma olduğunu vurgulayan Yeniçeri, AK Parti'nin son kongresinde açıklanan manifestoda da, 'Mahkum ve tutukluların eşleriyle bir araya gelmeleri, ana dilde savunmanın sorun olmaktan çıkarılması' denildiğini hatırlattı. Yeniçeri, "Abdullah Öcalan evli mi bilmiyoruz, ama bölücü elebaşının ihtiyaçlarını karşılamak için getirilmiştir" diye konuştu.

DURUMU FARK ETTİ, GÜLDÜ VE..

Bu sırada dili sürçen ve Abdullah Öcalan için 'Sayın' kelimesini kullanan Yeniçeri, durumu fark edince gülerek, "Sayını bir kenara bırakıyorum, bölücü terör örgütünün elebaşı diyorum" dedi.

Yeniçeri Sayın Öcalan diyordu ki...

MHP'li Yeniçeri Sayın Öcalan diyordu ki..

"69 GÜNDE CANI ÇIKMAYANLAR DAĞDA YAŞAYANLARDIR"

Hükümetin cezaevlerinde 'örgüt baskısı' altında ölüm orucu tutulmasına ve propaganda yapılmasına göz yumduğunu ileri süren Yeniçeri, "69 gün aç kalıp, oruç tutup da canı çıkmayan insanlar, ancak böyle dağda yaşayan insanlar olur" dedi.