Petrol
92.66
-0.03%
Euro
18.2355
-0.05%
Dolar
17.9284
0.08%
Altın
1.024
0.20%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
433.550
-0.50%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  Milletvekili zammının pimini İnce çekmiş

  Milletvekili zammının pimini İnce çekmiş

  Muharrem İnce'nin, emekli vekil maaşına zam düzenlemesiyle ilgili, tutanaklara geçen sözleri çok konuşulacak..
  • 30.12.2011 - 11:23

  Milletvekili zammının pimini İnce çekmiş #1

  Emekli milletvekillerinin maaşlarına yapılan zamma ilişkin ilk dikkat çekici mesajın, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'den geldiği ortaya çıktı. 

  Şike Yasası görüşülürken sabaha karşı söz alan İnce vekillerin maddi sıkıntılarına değinip, 'Kendi sorununu çözemeyen, milletin sorununu nasıl çözer?' dedi. Bu sözlere AKP'liler de alkışla destek verdi ve 13 gün sonra zamlı maaş yasası kabul edildi.

  Emekli milletvekillerinin maaşlarına yapılan yüzde 100'e varan zamma ilişkin tartışmalar sürerken, bu konuda ilk dikkat çekici mesajın, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'den geldiği ortaya çıktı.

  İNCE'NİN TUTANAKLARA YANSIYAN SÖZLERİ

  Şike Yasası'nın Meclis Genel Kurulu'nda görüşüldüğü 9 Aralık günü sabaha karşı söz alan İnce, tutanaklara da yansıyan konuşmasında önce milletvekillerinin çalışma koşullarından yakınıyor, ardında da vekillerin yaşadığı maddi sıkıntıdan söz ederek, vekillerin emeklilik sorunun çözülmesi gerektiğine işaret ediyor.

  AK PARTİ'LİLERİN DE ALKIŞLADIĞI O KONUŞMA

  İnce'nin, AKP'lilerden de yoğun alkış alan konuşması TBMM tutanaklarında özetle şöyle:

  M.İNCE (CHP- Yalova) -Bu çalışma koşulları ILO standartlarına uygun değil. ... Biz bir kamyon şoförü olsaydık, otobüs şoförü olsaydık bir günde sekiz saat araç kullanırdık... Yani on sekiz saat, bundan sağlıklı bir sonuç almak mümkün değil. .. Şimdi, bakın, yarın ya da öbür gün gazetelerde şöyle fotoğraflar göreceğiz: Uyuklayan milletvekilleri.. .Bundan daha doğal ne olabilir? Günde 7-8 bin kişinin girdiği Meclis lokantasında tüketilen et miktarını, 8 bine değil de 550'ye bölecekler, sonra da 'Ayda 320 kilo et yedi!' deyip bizi bir ayıyla yarıştıracaklar! (Alkışlar) Bunda bizim de payımız var, şöyle: Emekli olamayan arkadaşlarımız var. Ben emekli olanlardan birisiyim. TBMM, toplumun sorunlarını çözmek üzere bir araya gelmiş. Kendi sorununu çözemeyen bir topluluk, bu milletin sorunlarını nasıl çözecek? (CHP ve AK PARTİ sıralarından alkışlar) Kimden korkuyoruz? Yani iki tane gazeteci yazacak diye mi korkacağız? Burası holding patronlarının topluluğu değil, halk Meclisi. (CHP ve AK PARTİ sıralarından alkışlar) Varlıklı insanlar da var, kıt kanaat geçinenler de...


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir