Euro
9.5205
-0.04%
Dolar
8.0003
-0.06%
Altın
465.14
-0.01%
Borsa
1.321
0%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C
  Muharrem İnce Silivri'de miting yaptı

  Muharrem İnce Silivri'de miting yaptı

  Muharrem İnce'den miting gibi halka sesleniş konuşması..
  • 13.12.2012 - 15:14

  Muharrem İnce Silivri de miting yaptı #1

  Ergenekon sanıklarına destek vermek için duruşmayı izleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce, Silivri Cezaevi önünde toplanan kalabalığa seslendi.

  "CUMHURİYET'TEN İNTİKAM ALINIYOR"

  Cezaevi önüne çekilen aracın üzerine çıkan Muharrem İnce, Ergenekon davasıyla ilgili olarak, “Mahkemesi özel, tanığı gizli, delili düzmece” şeklinde bir yorumda bulundu. Cumhuriyet'ten intikam alındığını belirten İnce, sözlerine şöyle devam etti: "Merak etmeyin, bütün devletin yaşamında buna benzer olaylar olmuştur. Osmanlı da 1413'e kadar siyasi ve askeri açıdan büyük bir karmaşa içine girmiştir. Türkiye de kuruluşundan 90 yıl sonra bir fetret devri yaşıyor. Burada alınmak istenen intikam, Cumhuriyet'ten alınan intikamdır. Onlar, 'hedef 2023' derken, asıl hedefin 1923 olduğunu bu millet 5. senenin sonunda anladı diye düşünüyorum. Canınızı sıkmayın, moralinizi bozmayın bunlara karşı direneceğiz. Tırnak ile, diş ile direneceğiz" dedi.

  "AMPULÜ PATLATACAĞIZ"

  Cezaevi önündeki kalabalığa dikkat çeken İnce, "Kilometrelerce araç kuyruğu oluşturması Türkiye için umuttur, bir başlangıçtır, bir törendir. Bundan korkuyorlar. Diktatörlerin hepsi korkaktır. Bunları otobüslere doldurup, hep birlikte yüce divana göndereceğiz, bundan hiç kuşkunuz olmasın. Atatürk'ün askerleri hiç korkmayın ampulü patlatacağız" diye konuştu.

  MUHARREM İNCE GENEL BAŞKAN GİBİ

  İsmi sık sık CHP Genel Başkanlığı için anılan isimlerden biri olan Muharrem İnce'nin, Silivri önünde miting yapar gibi coşkulu kalabalığa seslenmesi siyaset kulislerinde farklı şekillerde yorumlandı. İnce'nin bu hareketi 'genel başkanlığa hazırlık' olarak değerlendirildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir