Muharrem İnce'den Başbakan'a fotoğraflı yanıt

Muharrem İnce'den Başbakan'a fotoğraflı yanıt

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Esad'la fotoğraf çektiren CHP heyetini yerden yere vurdu... Fotoğrafın "manidar" olduğunu söyleyen Erdoğan, "bu CHP'nin tarihine kara bir leke olarak geçmiştir" dedi. Başbakan'ın bu sözlerine CHP'den yanıt gecikmedi..

Muharrem İnce'den Başbakan'a fotoğraflı yanıt

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP heyetinin Esad ile çektirdiği fotoğrafa ilişkin sözlerine daha önce Başbakan'ın Esad ile çektirdiği fotoğrafları göstererek, "Birincisi aile fotoğrafı, diğerleri bir gazeteciyi kurtarma fotoğrafı. Bu ne kıskançlıktır" diye yanıt verdi.

BAŞBAKAN'A "CE HA PE DEME" UYARISI

Meclis Genel Kurulu'nda partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP heyetinin Esad ile çektirdiği fotoğrafa ilişkin sözleri de tartışmaya neden oldu. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerini hatırlatarak, "Alfabede 'ha' harfi yoktur" diyerek CHP'nin söylenmesine dikkat çekerek, "Ce Ha Pe diye bir şey yoktur, Ce He Pe diyoruz. Ha harfinin olmadığını bir zahmet öğrensin" dedi.

FOTOĞRAFLAR ARASINDA FARK VAR

"Bizim arkadaşlarımızın fotoğrafı ile Başbakan'ın fotoğrafı arasında fark var" diyen İnce, şöyle devam etti: "Birincisi aile fotoğrafı, diğerleri bir gazeteciyi kurtarma fotoğrafı. Bakınız bu fotoğrafları kim çekti? Başbakan, Esad, hanımefendiler, bu mutlu tabloyu kim çekti? Sayın Cumhurbaşkanı ve Esad, hele şu poza bakın kral koltuklarında Sayın Başbakan ve Esad, bunları kim çekti? Bunu kim çekti? Fotoğraf istiyorsanız Sayın Başbakan'a fotoğraf göstereyim. Kenan Evren'in önünde nasıl eğildiğini gösteren bir fotoğraf. Kaddafi ile nasıl sarıldığını gösteren bir fotoğraf, Mübarek ile dostça sıkılmış bir el. Esad ile birlikte gülümseyen fotoğraf. Bu fotoğrafları çektirip benim milletvekili arkadaşlarımın insani değerlerle hükümetin yapamadığını yapıp gidip o gazeteciyi kurtarıp Esad ile fotoğraf çektirmelerinden bu ne kıskançlıktır. Başbakan'ın bir yanı var. Başbakan ya ölülerin arkasından konuşur ya da tekerlekli sandalyede oturanların arkasında konuşur. Bütün diktatörlerin canı cehenneme. Başbakan gelip bu kürsüden gelip emperyalistlerin canı cehenneme diyebilir mi, onda o yürek var mı?"

Muharrem İnce'den Başbakan'a fotoğraflı yanıt

AKP'Lİ BAHÇEKAPILI: O ZAMAN ESAD HALKINI ÖLDÜRMÜYORDU

AK Parti Grup Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı da, "Sayın İnce'nin bir huyu var, polemik yapma huyu. Zamanlama gibi bir hatası var fotoğraflar gösterirken. O fotoğrafları çektirdiği zaman Başbakan, Esad ile Esad halkını öldürmüyordu, çocukları öldürmüyordu. Siz tarafınızı seçmek zorundasınız. Teşekkür ederiz milletvekili arkadaşlarınız gazeteci arkadaşımızı buraya gelmesine katkı sundular ama bu milletvekili arkadaşlarınız sokakta dökülen kanın yanında da bir fotoğraf çekselerdi. Sayın Başbakanımızın harf kullanmasına bir atıfta bulundunuz "ha' harfi yoktur dediniz. Size sormak istiyorum, siz "ka de ve' mi diyorsunuz "ke de ve' mi diyorsunuz. Bizim tüzüğümüzde AKP değil AK Parti yazıyor" diye konuştu.