Muharrem İnce'den Erdoğan'a dizi tavsiyesi

Muharrem İnce'den Erdoğan'a dizi tavsiyesi

Partisinin Edirne İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan'a yönelik eleştirilerde bulundu.

"BAŞBAKAN YALAN DÜNYA'YI SEYRETSİN"

Dünyada dizilere takan tek Başbakan'ın Türkiye'de olduğunu belirten İnce, şunları kaydetti: "Tek padişah istiyor, ben varım diyor. Kanuni'ye ne gerek var diyor. Dizinin katli vaciptir diye beyanlarda bulunuyor. Başbakan yakında şunu önerecek 'Muhteşem Yüzyılı' seyretmeyin 'Yalan Dünya' var bir de. İsterseniz 'Yalan Dünya'yı seyredin. Hatta günü değişti. Cumadan pazartesiye alındı. Başbakana buradan duyuralım. Yalan Dünya'yı seyretsin."

"SEN HAYATINDA BİR KERE BEYGİRE BİNDİN"

Muharrem İnce, "Kanuni'nin ömrü at sırtında geçti diyorsun. Sen hayatında bir kere beygire bineyim dedin onda da düştün. Yani Kanuni cihan padişahıydı. Sen 'Cihan'ın üstüne bindin, ondan da düştün. Yani kısaca söylemek gerekirse Başbakan ikinci bir padişah istemiyor. Ratingleri kıskanıyor." diye konuştu.

"YEL KAYADAN BİR ŞEY ALAMAZ"

Hakkındaki taciz iddialarını değerlendiren İnce, "Yel kayadan bir şey alamaz, sadece tozunu alır." benzetmesini yaptı. Muharrem İnce, "Yani fırtına çıktı diye martı deniz sevdasından vazgeçmez. Fırtına kuvvetli mi evet kuvvetli. Ama kaya da kuvvetli, martı da kararlı merak etmeyin. Bu ülkede ne yaparlarsa yapsınlar. İşadamlarını maliyecilerle susturabilirler, üniversiteleri susturabilirler. Türk ordusunu perişan edebilir, dağıtabilirler. İnsanları tehdit edebilir, korkutabilirler. Silivri zindanlarına atabilir, telefonlarını dinleyebilirler. Ama Cumhuriyet Halk Partilileri kimse susturamaz. Hiç merak etmeyin kimse susturamaz. Ben dilekçemi verdim. 135 CHP milletvekili dokunmazlığımın kaldırılması için oy kullanacaklar. MHP ve BDP de kullanacak. AKP'lileri görelim. Abdestimizden şüphemiz yok. Korkumuz da yok evelallah." açıklamasını yaptı.

"ÖCALAN GENELKURMAY BAŞKANI OLSUN"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın silahlarını bırakan örgüt üyelerinin başka bir ülkeye gönderilebileceği söylemine de değinen Muharrem İnce konuşmasını şöyle sürdürdü: "Başbakan çıkıp gelirlerse, ya da başka ülkeye giderlerse diye açıklamalarda bulundu. Başbakan'a şunu öneriyorum. Yetmez Habur'da karşılamalar, onlara TOKİ'den birer villa yaptırsın. Milletvekilinden yüksek emekli maaşı bağlasın, mümkünse onlara birer paşa unvanı verilsin. Hatta onlardan General yapılsın. Abdullah Öcalan'ı da İlker Başbuğ'un yerine Genelkurmay Başkanı yapsınlar. Böyle saçmalık olur mu. Bunları söyleyelim bari de daha iyi anlatırız diye düşünüyorum."

İnce'nin hükümeti eleştirirken Genelkurmay Başkanı olarak İlker Başbuğ'u göstermesi dikkat çekti.