Euro
15.2302
-0.46%
Dolar
13.4582
-0.36%
Altın
796.9680
-0.44%
Borsa
1910
-5.02%
Bitcoin
494.113
1.92%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Mustafa Akıncı, Türkiye'den ek mali destek istedi

  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan koronavirüs salgını nedeni ile yardım istedi.
  • AA
  • 28.03.2020 - 07:59
  Mustafa Akıncı, Türkiye'den ek mali destek istedi

  Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, koronavirüs salgını nedeni ile Kıbrıs Türk halkının içinde bulunduğu zor durumu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Dünya Bankası Başkanı David Malpass ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı Suma Chakrabarti'ye acil yardım talebi ile iletti.

  Akıncı, KKTC'nin haksız kararlar ile küresel erişim olanaklarının kısıtlı olduğunu dile getirirken, koronavirüs salgını nedeni ile yapılacak katkının hayati öneme sahip olduğunu vurguladı.

  Mustafa Akıncı, Türkiye den ek mali destek istedi #1

  "ÖZELLİKLE TÜRKİYE'DEN EK MALİ DESTE İSTİYORUZ"

  Akıncı, özellikle Türkiye'den yardım isterken, salgın nedeni ile ülkedeki asgari ekonomik gereklilikleri yerine getirebilmek amacıyla ciddi ek mali desteğe ihtiyaç olduğunu belirtti. Akıncı, yapılacak mali destek ile hem sağlık alanındaki eksikliklerin, hem de ekonomik zararın azaltılmasının mümkün olduğunu vurguladı.

  Akıncı, koronavirüs salgını nedeni ile halkın sağlığının ciddi tehdit altında olduğunu, ekonomik ve sosyal yaşamın diğer ülkelerde olduğu gibi büyük yara aldığını ifade etti. Akıncı, korona virüs salgınıyla hem ulusal ölçekte mücadele veren ülkelerin hem de küresel dayanışma ve iş birliği ile yaralarını sarmaya çalıştıklarını söylerken, KKTC'ye yardım çağrısında bulundu.

  KKTC'ye 72 milyon liralık fınansal kaynak gönderildi-haberi için tıklayın

  Mustafa Akıncı, Türkiye den ek mali destek istedi #2


  Görüş Bildir