Euro
10.1285
1.45%
Dolar
8.3684
0.76%
Altın
477.97
0.31%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
408.400
-7.45%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C
  Mustafa Sarıgül: Niye beşe beş kala niye dörtde değil

  Mustafa Sarıgül: Niye beşe beş kala niye dörtde değil

  CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, YSK'nın, CHP'nin Sarıyer'de seçime girebileceği kararını değerlendirirken, 'Niye beşe beş kala niye dörtde değil?' dedi.
  • 21.02.2014 - 14:12

  Seçim çalışmalarını sürdüren CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB)'nde esnaf ziyaretinde bulunarak, basın mensuplarının ve İOSB üyelerinin sorularını yanıtladı.

  Mustafa Sarıgül: Niye beşe beş kala niye dörtde değil #1

  CHP'NİN SARIYER TARTIŞMASI

  CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Sarıyer'de yaşanan sıkıntının dün akşam itibariyle Yüksek Seçim Kurulu'na yaptıkları müracaat ile sona erdiğini belirtti.

  'NİYE 5'E 5 KALA? NİYE 4'DE DEĞİL'

  Bir gazetecinin, "Sarıyer'de CHP'nin seçime girip giremeyeceği yönündeki tartışmada yaşanan sıkıntının perde arkasını anlatır mısınız?" şeklindeki sorusunu yanıtlayan Sarıgül,  "Sarıyer'de yaşanan sıkıntı dün akşam itibariyle Yüksek Seçim Kurulu'na yaptığımız müracaatla sona ermiştir. Orada Sarıyer İlçe Seçim Kurulu'nun bir yorumu vardır. Yoksa 5'e 5 kala arkadaşlarımız listelerini oraya teslim etmiştir. Ancak şunu ifade etmek isterim ki, niye 5'e 5 kala? Niye 4'de değil, niye bir gün önce teslim etmiyorsun. Aslında bütün olan şudur; siyasi partiler kanunu ve seçim sisteminin değişmesi lazım" dedi.

  CHP ADAY LİSTELERİNİ GEÇ ULAŞTIRMIŞTI

  CHP'nin aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na geç ulaştırdığı gerekçesi ile Sarıyer'de seçime giremeyeceği açıklanmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir