Dolar
6.8655
0.0626%
Euro
7.7805
0.2499%
Altın
1809.27
0.5943%
Borsa
117276.06
2.1492%
G. Altın
399.369
0.6071%
Bitcoin
63658.79
0.0228%
24ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 24 C
  Mustafa Sarıgül: Ortak aday ortada kalır İZLE

  Mustafa Sarıgül: Ortak aday ortada kalır İZLE

  Mustafa Sarıgül, Köşk seçimlerine ilişkin, "Ortak aday ortada kalır" dedi.
  • 05.06.2014 - 10:14
  Mustafa Sarıgül: Ortak aday ortada kalır İZLE

  Mustafa Sarıgül: Ortak aday ortada kalır İZLE #1

  Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül; Londra'da bulunan Türkiye Araştırmaları Merkezi (CEFTUS) tarafından düzenlenen "Küresel Demokrasi ve Türkiye-AB İlişkileri" konulu konferansa katıldı.  Sarıgül, konferansta yaptığı konuşmasında Ağustos ayındaki cumhurbaşkanlığı seçiminde siyasi partilerin ilk turda ortak aday belirlemesine karşı olduğunu ifade etti.

  Mustafa Sarıgül: Ortak aday ortada kalır İZLE

  "ORTAK ADAYIN SAHİBİ OLMAZ, ORTADA KALIR"

  "Çatı aday zaten ikinci turda oluşuyor. Birinci turda her siyasi parti kendi adayını göstermesi lazım. Görüşlerini, düşüncelerini kamuoyuyla paylaşması lazım. Ülkemizde ortak aday ortada kalır. Ortak adayın sahibi olmaz. Ortak adaya kimse destek vermez.

  "HER SİYASİ PARTİ KENDİ ADAYINI ÇIKARMALI"

  MHP’nin seçmeni farklıdır, BDP’nin seçmeni farklıdır, CHP'nin seçmeni ayrıdır. Her siyasi parti kendi adayını çıkarmalı. O aday kendi görüşlerini, düşüncelerini, yapacaklarını, Türkiye’yi hangi noktaya cumhurbaşkanı olarak taşırsa bunları aktarmalı. Zaten ikinci tura kaldığı zaman, ikinci turda o bahsettiğimiz çatı aday olayı rahatlıkla oluşabiliyor."

  DENİZ BAYKAL AÇIKLAMASI

  CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak partinin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ı aday gösterebileceği yönündeki iddialara ilişkin soru üzerine Sarıgül, “Ne kadar zor bir soru. Ben Deniz Baykal’la genel başkanlık mücadelesi vermiş bir arkadaşınız olarak, izin verirseniz bu sorunun takdirini CHP Genel Merkezi’ne bırakıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

  "CHP İÇİNDE YENİ BAŞTAN BİR ÖRGÜTLENME YAPILMASI LAZIM"

  Mart ayındaki yerel seçimlerde CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Sarıgül seçimi kaybetme gerekçesi olarak CHP’nin sandıklarda yeteri kadar örgütlenmemiş olmasını göstererek, "CHP içinde yeni baştan bir örgütlenme yapılıp sandıklara sahip çıkılması şarttır. İstanbul’da da, Ankara’da da sandıkta kaybettik" diye konuştu.

  Görüş Bildir