Nazlıaka: Üyeliğim koparılsa bile CHP için çalışacağım
AA

Nazlıaka: Üyeliğim koparılsa bile CHP için çalışacağım

CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Basına kapalı olarak gerçekleşen PM toplantısında, tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın durumu görüşülüyor. Nazlıaka'nın Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilip edilmeyeceği oylanacak.

TOPLANTIYA NAZLIAKA DA KATILDI

PM toplantısına CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da katıldı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Nazlıaka, yaklaşık 4 saat süren bir toplantı olduğunu söyledi.

"BU OLAY İSMİM AYLİN NAZLIAKA OLDUĞU KADAR GERÇEKTİR"

Bütün arkadaşlarının görüşlerini dile getirdiğini belirten Nazlıaka, isim açıklaması konusunda kendisine yönelik yoğun bir baskı yapıldığını vurguladı. İsim açıklamaması halinde bunun inandırıcılığının sorgulanacağının söylendiğini aktaran Nazlıaka, "Bu olay, ismim Aylin Nazlıaka olduğu kadar gerçektir. Algısal boyutla gerçekleştirilen olay arasında fersah fersah fark oluşmuştur. Bu olay, bir Atatürk düşmanlığı diye gerçekleştirilmemiştir. Olay basına servis edildiği için yanlış yönlendirilmiş; iletişim sorunu yaşanmıştı.

"ÜYELİĞİM KOPARILSA BİLE CHP İÇİN ÇALIŞACAĞIM"

Kar tanesi büyüyüp çığa dönüşmüştür. CHP'nin bu çığın altında ezilmesini elbette istemem. Ancak olayın yönetilememesi, benim üzerine yıkılmasını kabul edemem. İsim açıklamamam ise o ismi koruma amaçlı değil ilkesem bir duruştur. Bunu tarih değerlendirecektir. Üyeliğim koparılsa bile CHP için çalışmaya devam edeceğim. CHP ailesinin her bir ferdiyle, tasa ve kıvançta bir olmayı sürdüreceğim." şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)