Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
591.000
1.58%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Netanyahu Trump'a minnettar

  Netanyahu Trump'a minnettar

  ABD işgali altındaki Golan Tepeleri'nde kendisini başkan olarak tanıyan Trump'a teşekkür etmeye doyamayan Binyamin Netanyahu, bu topraklardan asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.
  • AA
  • 27.03.2019 - 09:30
  • Güncelleme : 27.03.2019 - 09:30

  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Golan Tepeleri'nde "İsrail egemenliğini" tanıyan başkanlık kararnamesini imzalamasıyla cesaretlenen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Trump'ı öve öve bitiremedi; teşekkür üstüne teşekkür etti.

  ABD, GOLAN'DA İSRAİL EGEMENLİĞİNİ TANIDI

  İsrail'in başkenti Tel Aviv'deki Savunma Bakanlığı binasından, ABD'deki en etkili İsrail yanlısı lobi kuruluşu Amerika İsrail Halkla İlişkiler Komitesi'nin yıllık toplantısına telekonferans yoluyla katılan Netanyahu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

  ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray'da İsrail Başbakanı Netanyahu ile yaptığı görüşmede, "Golan Tepeleri üzerinde İsrail'in egemenliğini ABD'nin resmen tanıdığını" ilan eden başkanlık kararını imzalamıştı.

  Netanyahu Trump a minnettar #1

  NETANYAHU: BAŞKAN TRUMP TARİH YAZDI

  Golan Tepeleri'nin önemine dikkati çeken Netanyahu, "Golan Tepeleri İsrail'in bir parçasıdır ve İsrail'in güvenliği ile tarihimiz için vazgeçilmez bir yerdir. Asla buradan vazgeçmeyeceğiz." dedi.

  Netanyahu konuşmasında ayrıca, "Golan Tepeleri'ndeki İsrail egemenliğini" tanıyan başkanlık kararnamesini imzalamasından dolayı Trump'a teşekkür ederek, "Başkan Trump yine tarih yazdı. Bu büyük alkışı hak ediyor." ifadelerini kullandı.

  İsrail, Suriye toprağı olan Golan Tepelerini 1967'den bu yana işgal altında tutuyor.

  Netanyahu Trump a minnettar #2

  GAZZE SALDIRISINA DEĞİNDİ

  Abluka altındaki Gazze Şeridi'nde dün başlayan ve bu sabah erken saatlere kadar devam eden İsrail saldırılarına değinen Netanyahu, "Güçlü bir şekilde cevap verdik. Daha fazlasını yapmaya hazırız. Devletimizi ve halkımızı korumak için ne gerekiyorsa onu yapacağız." dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir