Euro
10.1397
0%
Dolar
8.6489
0.02%
Altın
486.28
-0.36%
Borsa
1.419
0%
Bitcoin
398.816
-3.73%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Obama'ya Ankara'dan yanıt geldi

  "Türkiye'nin gerçekleştirdiği operasyonlarda odaklandığı hedef PKK değil IŞİD olmalı" diyen Obama'ya Dışişleri Bakanlığı'ndan yanıt geldi.
  • Ajanslar
  • 07.08.2015 - 20:57
  Obama'ya Ankara'dan yanıt geldi

  obama

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, ABD Başkanı Barack Obama'nın "Türkiye'nin gerçekleştirdiği operasyonlarda odaklandığı hedef PKK değil IŞİD olmalı" açıklamasına yanıt verdi.

  "PKK HERŞEYDEN ÖNCE BİZİM VE ABD İÇİN TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"

  Bilgiç, "Metnin içinde Obama, Türkiye'nin PKK'ya karşı yaptığı operasyonlar meşru savunma hakkıdır diyor. Atılan başlık metinle alakasız bir başlık. PKK'ya yönelik hava harekatı Kürtleri bombalamak olarak yansıtılmış başlıkta. PKK herşeyden önce bizim ve ABD için bir terör örgütüdür. Terörist örgütler arasında ayrım yapmak doğru değildir" dedi.

  MÜCADELEDE ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİN ÖNEMİ

  Dışişleri Sözcüsü Bilgiç, terörle mücadelede, uluslararası işbirliğinin önemine dikkat çekti. Türkiye'deki üslerin diğer ülkelerin kullanımına da açılabileceğini söyledi. Bilgiç, "ABD ile bir mutabakata vardık bu mutabakat çerçevesinde üsler kullanılacak. Aynı zamanda üslerin koalisyon güçlerine de açılabileceğini söyledik. ABD ile mutabakata varıldığı taktirde üsler üçüncü ülkeler tarafından da kullanılabilir bunda bir sıkıntı yok" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir