Oktay Vural da CHP'ye yüklendi

Oktay Vural da CHP'ye yüklendi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Hüseyin Aygün'ün serbest kalmasını değerlendirirken, ''CHP, TBMM'ye yönelik olağanüstü toplantı çağrısını geri çekmeyerek dik duramamıştır'' dedi.

Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest kalmasından dolayı ailesine ve CHP'ye, ''geçmiş olsun'' dileklerini iletti.

"CHP DİK DURAMAMIŞTIR"

CHP'nin TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırmasını, ''CHP, TBMM'ye yönelik olağanüstü toplantı çağrısını geri çekmeyerek dik duramamıştır'' sözleriyle değerlendiren Vural, ''Bölücü terör örgütü PKK maalesef kendi siyasi amaçlarına yönelik bir propaganda oluşturması yönünde siyasi partileri yönlendirmeye devam etti. Sayın Aygün'ün kaçırılmasının siyasi bir propaganda olduğu ortaya çıktı. PKK terör örgütü, siyasi propaganda ve siyasi partileri yönledirmek amacıyla bu eylemi yapmış olmakla birlikte bu eyleme alet olmak da kabul edilebilir bir konu değildir'' diye konuştu.

"YENİ CHP 1970 MODEL"

''Örgütü '3-5 genç' diye şirin göstermek, 'tek amaçlarının eve dönmek olduğunu' söylemek suretiyle PKK terör örgütünün yaptıklarını aklamak, terör örgütü propagandası yapmaktan başka bir anlam taşımıyor'' ifadesini kullanan Vural, şöyle devam etti:

''Milletvekili propagandaya alet olmaktan öte kendisi propaganda yapmıştır. 'Dersim milletvekiliyim' diyor. Beyefendi beyefendi, sen Tunceli milletvekilisin. TBMM'de Dersim milletvekili yok, Tunceli milletvekili var. Onların şerefli oylarıyla seçilmiş milletvekilleri var. Bu böyle bilinecek. Dağa kaçıran terör örgütü mensuplarının CHP'nin politikalarını olumlu bulduklarını ifade ediyorlar. Diğer partiler de katkı sağlasınmış. Yani bölücü terör örgütü PKK, BDP'nin dışında partileri de kontrol etmek ve yönledirmek istiyor. Milletvekilini kaçırmış, örgüte karşı dik duramayanlar bölücü terör örgütü PKK'nın propagandalarına alet olduklarını görmeleri gerekiyor.

'Eli silahlı kadrolar' diyor. Kimin kadrosuymuş? Demek ki eli silahsız kadrolar da var. Bunlar barış için yapıyor öyle mi, tek dertleri eve dönmekmiş öyle mi? Uyuşturucu kaçaklığı yapan, insan ticareti yapan bunlar. Bunları masum gibi göstermek, teröre cesaret vermek anlamına gelir. Sayın milletvekilinin böyle bir propagandaya alet olmasını kınıyorum. Öpüşmüşler, koklaşmışlar, eve dönmek istiyorlar, başka bir şey yok yani. Bunlar masum insanlar. Bölücü terör örgütü PKK bu milletin düşmanı, Kürt kökenli insanların düşmanı. Onları öldürüyor. Yeni CHP'deki bu dönüşüm aslında, 'Yeni CHP' derken Atatürk'ün kurduğu CHP'den ayrılmak için söylüyor. Yeni CHP 70 model.

Bu eylem ve eylemden sonra ortaya konulan tavırlar, Türk milletinin milli kimliğine bağlı, Alevi İslam inancına bağlı insanları da PKK'ya sempatizan yapma psikolojik harekatının bir parçası olduğunu düşünüyorum.''