Oktay Vural'dan zorunlu açıklama

Oktay Vural'dan zorunlu açıklama

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Twitter üzerinden atılan kendisinin Suriye tezkeresine 'Hayır' diyeceği şeklindeki açıklamayı yalanladı.

VURAL TEZKEREYE KARŞI MI?

TBMM'de Suriye tezkeresinin kapalı oturumla görüşüleceği dakikalarda MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural adına sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yapılan bir açıklama, sosyal medyada büyük etki yaptı. Oktay Vural'ın yaptığı belirtilen açıklamada, "Partimizin en üst organı Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, "Tezkereye destek vereceğiz'" demiş. Ben bizzat şahsım tezkereye "Hayır" diyeceğim" ifadeleri yer aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ise tezkereye 'evet' diyecekleri şeklindeki açıklamasının ardından Oktay Vural'ın hesabı üzerinden yapılan bu açıklama sosyal medyada kafaları karıştırdı. Akıllara "Tezkere konusunda MHP içinde çatlak mı var?" sorularını getiren açıklama merak konusu oldu.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise, İHA muhabirine yaptığı açıklamada kendisinin Twitter üzerinden öyle bir açıklamada bulunmadığını belirtti. Vural, MHP'nin bu konuda görüşünün belli olduğunu söyleyerek, sosyal medyada tartışma yaratan açıklamaların kendisine ait olmadığını bildirdi.