Osman Pamukoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt

Osman Pamukoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt

Şehit yakınları, gaziler ve terör mağduru siviller ile iftarda bir araya gelen Erdoğan, burada yaptığı konuşmada HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu'na sert bir dille eleştirdi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, bir televizyon kanalında 'Hakkari elden çıktı' sözleriyle gündeme gelen Pamukoğlu'na: "Bu kutsal ocaktan çıktıkları halde, bazı televizyon kanallarına çıkmak suretiyle, bu televizyon kanallarında filanca ilimizin artık elden çıktığını söyleyecek kadar seviyesiz insanlar da var bu ülkede. Bunlar generallik seviyesine kadar yükselmiş insanlar. Böyle seviyesizlik olur mu?" sözleriyle yüklendi.

PAMUKOĞLU'NDAN JET YANIT

Erdoğan'ın kendisini hedef alan sözlerine partisinin internet sitesinden yanıt veren Osman Pamukoğlu: "Biraz önce Şehit ailelerine verdiğin iftar yemeğinde güya beni hedef alarak 'Hakkari elden çıktı' diyen birileri var diye, seviyene, kişiliğine ve terbiyene uygun sözler kullanıyorsun...

ELDEN ÇIKTI DERKEN İRONİ YAPTIM

Şimdi beni dinle; Ben senin bildiğin ne siyasetçiyim nede herhangi bir vatandaş 'Hakkari elden çıktı' lafını iki senedir söylüyorum. Bu bir ironi bunun halk dilindeki karşılığı orada herşeyin kötü gittiği ve gittikçe herşeyin daha kötüye gitmeye meğilli olduğu anlamındadır.. Senin bunu anlayabilicek ne kapasiten ne de seviyen var.. Yoksa rahatsızlıkların mı nüksetmeye başladı gene? Sana son sözüm, zerre kadar yüreğin varsa, tabi bir tıp heyetinin kontrolunden sonra çık bir televizyonda karşıma; Millet kim neymiş görsün..." dedi.