Özel Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti

Özel Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti

Son günlerde aralarında soğukluk olduğu ve şehit cenazesinde selamlaşmadıkları iddia edilen Kılıçdaroğlu ve Özel'in görüşmesi CHP Genel Merkezi'nde başladı.

ÇİKOLATAYLA GELDİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ederek baş başa görüştü. Orgeneral Özel'in korumaları aracın bagajındaki kutular içindeki hediyeleri parti binasına götürdü. Kutularda çikolota olduğu öğrenildi.

GAZETECİLER ALINMADI

Orgeneral Özel saat 11.05'te CHP Genel Merkezi'ne geldi. Kamuoyunda aralarında soğukluk olduğu ve önceki gün Ankara'da Çukurca'da şehit düşen askerin cenazesinde tokalaşmayarak, selamlaşmadıkları iddia edilen Kılıçdaroğlu ile Orgeneral Özel'in görüşmesine medya büyük ilgi gösterdi. Orgeneral Necdet Özel'i CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç kapıda karşıladı. Görüşme, CHP basın bürosu görevlileri tarafından görüntülenirken, gazeteciler içeri alınmadı.

GÖRÜŞMEDEN KARELER

BAŞBAŞA GÖRÜŞME

Kısa süre sonra tüm görevliler dışarı çıkarken,Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, baş başa görüşmeye geçti. Görüşme yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Görüşme bitiminde Kılıçdaroğlu Özel'i arabasına kadar uğurladı.

ÖZEL-KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİ

GÜNDEM ŞEMDİNLİ VE SURİYE

Kılıçdaroğlu, "selamı kestiler" haberleri üzerine iddiaları yalanlamış, Özel'le el sıkışmamış olsalar da selamlaştıklarını belirtmiş ve Özel'in kendisine iade-i ziyarette bulunacağını kaydetmişti. Görüşmede Hakkari ve Şemdinli'de yaşanan olaylarla birlikte Suriye'deki sürecin de gündeme gelmesi bekleniyor.