Petrol
97.16
0.88%
Euro
18.4255
0.81%
Dolar
17.8814
-0.10%
Altın
1.028
-0.53%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
424.695
1.81%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C
  Tuncay Özkan'dan Zekeriya Öz tweeti

  Tuncay Özkan'dan Zekeriya Öz tweeti

  Ergenekon davasında 5 yıl tutuklu kalıp tahliye olan gazeteci Tuncay Özkan, savcılık sorgusunda dönemin savcısı Zekeriya Öz'ün kendisine ilk sorusunun "Bizim Akın İpek'i kazıklamışsın" olduğunu açıkladı.
  • Detay Haber
  • 07.02.2015 - 23:49

  Tuncay Özkan dan Zekeriya Öz tweeti #1

  Ergenekon davasından 5 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan gazeteci Tuncay Özkan, twitter hesabında savcılık sorgusunda dönemin savcısı Zekeriya Öz ile arasında geçen diyalogu anlattı.

  Dönemin Ergenekon davası savcısı Zekeriya Öz'ün "Atatürk'ün Bursa Nutku'nun evimden çıkmasını Ergenekon üyeliğimin delili olarak gösterdi" diyen Tuncay Özkan, sorguda kendisine sorulan ilk sorunun ardından "Bu davanın ne olduğunu anladım" dedi.

  AKIN İPEK'TEN KANALTÜRK'Ü GERİ İSTEMİŞTİ

  Cemaat’e yakın işadamı Akın İpek, CHP Parti Meclisi üyesi Gazeteci Tuncay Özkan'dan Kanaltürk'ü satın almıştı. Bunun ardından aralarında yaşanan Kanaltürk davası sonucunda Özkan, kanalı geri almak istemişti. Bu olayların yaşandığı sırada Tuncay Özkan, Ergenekon davasından tutuklanmıştı.

  ÖZ'ÜN SORGUDA İLK SORUSU: BİZİM AKIN'I KAZIKLAMIŞSIN

  Zekeriya Öz'ün savcılık sorgusunda kendisine "Bizim Akın'ı kazıklamışsın" diye soru sorduğunu belirten Tuncay Özkan,  şunları söyledi;

  "Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün sorguda ilk sorusu "Bizim Akın'ı (İpek) kazıklamışsın" oldu. O zaman bu davanın ne olduğunu anladım."

  Tuncay Özkan dan Zekeriya Öz tweeti #2

  Zekeriya Öz Tuncay Özkan'ın tweet'lerini retweet yaptı haberiTuncay Özkan dan Zekeriya Öz tweeti #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir