Sırrı Sakık'tan merak edilen 2 soruya yanıt

Sırrı Sakık'tan merak edilen 2 soruya yanıt

ENSONHABER.com / DETAY HABER 12 Eylül'den beri devam eden açlık grevleriyle ilgili herkesin merak ettiği soruya BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık canlı yayında yanıt verdi.

SAKIK: "AÇLIK GREVİ BAŞLATAN PARTİ DEĞİLİZ"

Habertürk ekranlarında Gün Ortası programına konuk olan Sırrı Sakık, Didem Arslan'ın cesur soruları karşısında zor anlar yaşadı. Sakık'a BDP'li vekillerin neden ölüm orucuna katılmadığı sorusunu yönelten Arslan, aldığı cevap karşısında tatmin olmayınca Öcalan'ın bu eyleme neden katılmadığı sorusunu yöneltti. Bu sorular karşısında kısa süreli duraklayan Sakık: "BDP açlık grevleri konusunda aktör değil. Açlık grevi başlatan bir parti değiliz. Açlık grevi başlatanların taleplerine destek veren bir partiyiz, yapanları destekliyoruz" dedi.

"ÖCALAN NEDEN AÇLIK GREVİ YAPMIYOR?"

Sakık, Öcalan'ın neden açlık grevi yapmadığı sorusuna da; "Öcalan'a bir tecrit politikası uygulanıyor. Öcalan'a Kürtler ve Ortadoğu halkları aşırı bir destek veriyor. İçerideki insanlar Öcalan bizim liderimiz diyorsa bu gayet normaldir. Bu ülkede günah keçisi ilan edilmişiz. BDP sürekli hedef tahtasında" şeklinde yanıt verdi.

Sırrı Sakık, Akit gazetesinin bugün sürmanşetten verdiği "Biz kuzu kebabına siz ölüm orucuna" haberine de sert tepki gösterdi.

Sırrı Sakık'tan Öcalan neden grev yapmıyor sorusuna yanıt

Sırrı Sakık'tan merak edilen 2 soruya yanıt