Petrol
99.19
-0.41%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
0.00%
Bitcoin
431.859
-1.90%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C
  Sırrı Süreyya Önder, Öcalan'ın mesajını yorumladı

  Sırrı Süreyya Önder, Öcalan'ın mesajını yorumladı

  HDP'li vekil Sırrı Süreyya Önder, Öcalan'ın mesajını yorumlarken heyet olarak barış dilini kullandıklarını belirtti.
  • Ajanslar
  • 13.09.2016 - 17:38

  Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan aracılığıyla ilettiği mesajı değerlendiren HDP’li Sırrı Süreyya Önder, çözümü içselleştirmiş bir heyet ve anlayışın devreye girmesi gerektiğini savundu.

  Çözüm sürecinde İmralı Heyeti’nde de yer alan HDP Ankara Milletvekili Önder, Öcalan’ın mesajını Med Nuçe kanalına telefonla bağlanarak değerlendirdi:

  BİZ DİLİMİZİ BARIŞA ALAN AÇAN BİR NOKTADAN KULLANMAYA ÇALIŞTIK

  "Böyle bir anlayışla kapsamlı bir meseleye yaklaşılamaz. Kentleri yıkarız, dağları bombalarız. Bütün bunların tümü salt kışla mantığıdır. Böyle bir anlayışla böyle kapsamlı bir meseleye yaklaşılamaz. Biz heyet olarak dilimizi barışa alan açan bir noktadan kullanmaya çalıştık. Bunu da Sayın Öcalan’dan öğrendik.

  BİR SİYASETÇİLERİN VERDİĞİ MESAJLARA BİR DE SAYIN ÖCALAN'IN MESAJINA BAKIN

  Son bir yıl içerisinde sivil siyaset aktörlerinin verdiği demeçlerdeki ruhsuzluğa bakın, bir de Sayın Öcalan’ın verdiği mesajın içeriğine bakın aradaki fark hemen kendisini belli ediyor. Sayın Öcalan’ın gerek süreç boyunca, gerek öncesinde en önemli özelliklerinden birisi tutarlılığıydı. İlkesel olarak yaklaştığı meselelerde hiçbir taviz vermedi."

  Sırrı Süreyya Önder, Öcalan ın mesajını yorumladı #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir