Petrol
96.03
-0.29%
Euro
18.2924
0.08%
Dolar
17.902
0.02%
Altın
1.031
-0.16%
Borsa
2785
0.36%
Bitcoin
414.499
-3.45%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C
  TBMM'de AK Partili ve CHP'lilerin 'tek adam' polemiği

  TBMM'de AK Partili ve CHP'lilerin 'tek adam' polemiği

  Bakan Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "tek adam" eleştirisi yapan CHP'li vekillere ayar üstüne ayar verdi.
  • DHA
  • 14.12.2019 - 06:09
  • Güncelleme : 14.12.2019 - 06:09

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan Başkanlığı'nda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı bütçesini görüşmek üzere toplandı.

  Meclis'te CHP'li vekiller, "Tek adam, bu sistem, tek adam rejimi" diye çıkışta bulundu.

  Bu sözlere kürsüden cevap veren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu işaret etti.

  "TEK ADAM, 9 KEZ KAYBEDİP KOLTUĞUNDA OTURANDIR"

  Varank, "Tek adam kimdir biliyor musunuz? Tek adam Sayın Cumhurbaşkanımız değil. Sayın Cumhurbaşkanımız girdiği 14 seçimi de kazandı. Tek adam, 9 kez seçim kaybedip, koltuğu bırakmayandır" dedi.

  TBMM'de AK Partili ve CHP'lilerin 'tek adam' polemiği

  CHP'LİLERİ ÇILGINA ÇEVİREN SÖZLER

  Varank'ın sözleri, CHP'li milletvekillerinin tepkisine neden oldu. CHP'li vekiller oturdukları yerden sıralara vurarak tepki gösterdi.

  AK Parti'li milletvekilleri ise Varank'ı alkışlayarak destek verdi. AK Parti'li milletvekillerinin sıralarından sözlü olarak katıldıkları tartışma bir süre karşılıklı devam etti.

  TBMM de AK Partili ve CHP lilerin tek adam polemiği #1

  ENGİN ALTAY: "YENİ PARTİLER BİZDEN ÇIKMIYOR"

  Varank'ın sözlerine yanıt veren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan'ın kuracakları partileri hatırlatarak, "Sizden gidenler neden parti kuruyorlar. Ne oldu da sizden ayrıldılar? Yeni partiler CHP'den çıkmıyor. AK Parti'den çıkıyor, neden acaba? Sayın Varank sistemi öğrenin. Sizin haddiniz değil bizi eleştirmek. Son seçimi biz kazandık. Biz size, '9 seçimi niye kazandınız' diye sorduk mu? Sizin göreviniz bütçenizi sunmak iddialara yanıt vermek bütçeyi savunmak" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir