Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
290.657
1.91%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  TBMM'de bakan pazarlığı kavgası

  TBMM'de bakan pazarlığı kavgası

  Önceki akşam TBMM'de yaşanılan kadın vekillerin kavgasının ardından bugün de erkek vekiller 'bakan pazarlığı' tartışması yaşandı..
  • 20.01.2017 - 15:42

  CHP ve MHP’lilerin söz düellosuna AK Partililer de katıldı. CHP’li Hüsnü Bozkurt’un üzerine yürüyen AK Partili Halis Dalkılıç güçlükle yatıştırıldı.

  CHP'Lİ ÖZEL: MUHALEFETE MUHALEFET ETMEK İSTEMEZDİM

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Partililerin anayasa görüşmeleri sürecinde kendilerini en çok hedef aldıkları “kürsü işgali” tepkilerine yanıt verirken, 2012 yılında Büyükşehir Yasası görüşmelerinde AK Parti’ye karşı MHP’lilerin de kürsü işgal ettiklerini anımsattı. Özel, "Muhalefete muhalefet etmek istemezdim" dedi.

  TBMM de bakan pazarlığı kavgası #1

  HÜKÜMET PAZARLIĞI İDDİALARI ORTAMI GERDİ

  MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da partisine yönelik "hükümet pazarlığı" iddialarına yanıt verirken, 7 Haziran seçimlerinden sonra AK Parti-CHP arasındaki istikşafi görüşmeleri anımsatınca ortam bir anda gerildi.

  TBMM de bakan pazarlığı kavgası #2

  BİELŞİME ARA VERİLDİ, TARTIŞMA KIZIŞTI

  CHP’liler ile MHP’liler arasında “pazarlık” polemiği karşılıklı atılan laflarla sürdü. CHP’lilerin pazarlık iddialarına Başbakan Binali Yıldırım’ın sözlerinin yol açtığını anımsatmaları üzerine tartışmaya AK Partililer de katıldı. Gerilim büyüyünce oturumu yöneten Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı birleşime ara verdi. Tartışmalar arada daha da tırmandı.

  MHP'Lİ AÇBA: KİM PAZARLIK YAPTIYSA ŞEREFSİZDİR

  AK Partili Osman Aşkın Bak, CHP’lilere sert tepki gösterirken, MHP’li Divan Üyesi Zihni Açba, “Kim pazarlık yaptıysa şerefsizdir, ama yapılmadığı halde yapıldı diyen de beş katı şerefsizdir” diye bağırdı.

  TBMM de bakan pazarlığı kavgası #3

  AK PARTİLİ BALTA: İŞ ARAMA ÖZGÜR, DOĞRU KONUŞ

  CHP’li Özel, “muhataplarınız söylüyor” deyince AK Partililer sert tepki gösterdi. Meclis’teki kürsü işgali olaynda bacağından ısırıldığını iddia eden AK Partili Muhammet Balta, Özel’e, “Niye çarpıtıyorsun, iş arama Özgür, doğru konuş” dedi.

  TBMM de bakan pazarlığı kavgası #4

  TBMM de bakan pazarlığı kavgası #5

  AK PARTİLİ VEKİLDEN CHP'Lİ VEKİLE: TERBİYESİZ, HADDİNİ BİL

  CHP’li Hüsnü Bozkurt, “Niye itiraz ediyorsunuz, Başbakan söyledi” deyince, AK Partili Halis Dalkılıç, Bozkurt’un üzerine yürüdü. Dalkılıç’ı AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve AK Partili vekiller güçlükle durdurdu.

  TBMM de bakan pazarlığı kavgası #6

  Bozkurt, “O lafın karşılığı ahlaksız değildi, ayıplıyorum, yakışmadı” deyince de Dalkılıç, “Sen önce ahlaklı konuş” tepkisini verdi, Bozkurt da, “Terbiyesiz, haddini bil” dedi.

  TBMM de bakan pazarlığı kavgası #7

  TBMM de bakan pazarlığı kavgası #8

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir