Petrol
96.09
-0.52%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
391.316
-6.00%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Vali Yazıcıoğlu'nun oğlu AK Parti'den aday

  AK Parti'de aday adaylığı başvuruları arttı. Merhum Vali Yazıcıoğlu'nun işadamı oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu AK Parti'ye aday adaylığında bulundu.
  • DHA
  • 20.02.2015 - 07:15
  Vali Yazıcıoğlu'nun oğlu AK Parti'den aday

  Vali Yazıcıoğlu nun oğlu AK Parti den aday #1

  AK Parti’de aday adaylığı müracaatlarında bugün son gün. Meclis’teki kadın vekil sayısını artırmayı hedefleyen AK Parti’ye dün itibariyle 600 kadın başvurdu. Birçok isim de başvuru için bugünü bekledi. Bugünü bekleyen isimlerin başında ise eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan geliyor.

  VALİ YAZICIOĞLU'NUN OĞLU DA ADAY

  Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Ankara 1. Bölge’den AK Parti milletvekili aday adaylığını açıkladı. AK Parti kulislerinde konuşulan sürpriz isimler arasında, BBP eski Genel Başkanı Yalçın Topçu ile BBP eski Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Yanmaz’ın isimleri de aday adaylığı için geçiyor.

  ADAYLIK İÇİN BAŞVURAN DİĞER İSİMLER

  Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü Kemal Öztürk de Sakarya’dan AK Parti aday adaylığı başvurusu yaptı. Dikkat çeken bir diğer isim ise Bülent Ecevit’in eski koruma Müdürü Recai Birgün oldu. Birgün, İstanbul 3. Bölgeden adaylık müracaatını yaptı. Aday adaylığını açıklayanlar arasında Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve HAS Parti Genel Başkan Yardımcılığı yapan Erol Erdoğan ile paralel yapı ile mücadelede önemli görev üstlenen Emniyet-Sen üyesi Metin Ergün de yer aldı.

  28 Şubat döneminde başörtüsü nedeniyle öğretmenlikten ihraç edilen Fatma Hışıroğlu İstanbul 2. Bölge, ilahiyatçı-sosyolog Erol Erdoğan da İstanbul 1. Bölge’den aday adayı oldu.

  AİLESİ DESTEK VERDİ

  Merhum Yazıcıoğlu’nun oğlu işadamı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, düzenlediği basın toplantısıyla Ankara 1. Bölge’den AK Parti milletvekili aday adaylığını açıkladı. Basın toplantısına Yazıcıoğlu’nun ablaları Necla Yazıcıoğlu ile Rüveyda Yazıcıoğlu Durmaz da katıldı.

  Vali Yazıcıoğlu nun oğlu AK Parti den aday #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir