Petrol
93.92
0.58%
Euro
18.2419
-0.07%
Dolar
17.9566
-0.01%
Altın
1.027
-0.05%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.737
-0.61%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Vatandaş derdini Abdullah Gül'e anlatıyor

  Vatandaşlar, Abdullah Gül'e 10 bini bulan istek mektubu gönderdi.
  • 17.10.2011 - 11:11
  Vatandaş derdini Abdullah Gül'e anlatıyor

  Vatandaş derdini Abdullah Gül e anlatıyor #1

  Haftada 10 bini bulan başvuruların büyük çoğunluğunu maddi yardım ve iş istekleri oluştururken, bir vatandaş da yeni doğan bebeğinin göbek bağını Çankaya Köşkü'nün bahçesine gömme isteğini Cumhurbaşkanı'na iletti.

  HAFTADA 10 BİNİN ÜZERİNDE GELİYOR

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e vatandaşlar tarafından gönderilen istekler ve başvurularla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Merkezi yetkilileri her yıl başvuruların arttığını belirterek, şu anda haftada 10 binin üzerinde elektronik posta ve mektubun kendilerine ulaştığını kaydetti.

  MUTLAKA GERİ DÖNÜŞ YAPILIYOR

  Cumhurbaşkanı'nın göreve geldiği tarihten bu yana yani yaklaşık 4 yılda toplam başvuru sayısı 370 binin üzerine çıktığını belirten yetkililer, başvuruların büyük çoğunluğunu maddi yardım isteklerinin oluşturduğunu, bu bağlamda yapılan her başvuru için kamu kurumlarına Cumhurbaşkanı Gül'ün gereken yardımın sağlanması talimatının iletildiğini belirtti. Başvuruların titizlikle takip edildiğini belirten yetkililer, vatandaşlara başvurularının durumu ile ilgili geri dönüşün muhakkak yapıldığını belirtti.

  ABDULLAH AMCA

  Vatandaşlardan yapılan başvuruların büyük çoğunluğunda hitapların "Abdullah Abi" ve "Abdullah Amca" şeklinde olması dikkat çekti. 12 yaşındaki bir çocuk, "Sevgili Abdullah Amca" diyerek başladığı mektubunda Gül'den babasının maddi durumunun kötü olması nedeniyle süt alamadıklarını belirterek, bir inek ve buzağı istedi. Bir başka vatandaş ise, soyadının bir porselen firması ile aynı olduğunu bu yüzden arkadaşlarının kendisi ile alay ettiğini belirterek, söz konusu firmanın reklamlarının yayından kaldırılmasını istedi.

  BEBEĞİN GÖBEK BAĞINI ÇANKAYA'YA GÖMER MİSİNİZ

  Bir başka mektupta ise bir anne Anadolu'daki "bebeğin göbek bağı nereye gömülürse büyüyünce o mesleği seçer" inanışıyla yeni doğan bebeğinin göbek bağının Çankaya Köşkü'nün bahçesine gömülmesini istedi. Öte yandan yetkililer, Gül'ün Almanya ziyaretinde bomba ihbarı yapılan salondan ayrılmayarak konuşmasını yapmasının ardından gönderilen mektup ve maillerin sayısının arttığını, vatandaşın bu konuda Gül'e tebrik ve desteklerini ilettiğini belirtti.

  EN FAZLA BEĞENİ TOPLAYAN 5 KİŞİ KÖŞK DAVETLİSİ

  Twitter'dan sonra Facebook ve Youtube'da da sayfalar açarak sosyal medyayı en etkin şekilde kullanan Cumhurbaşkanı Gül için, halkla ilişkiler faaliyetleri kapsamında bir proje daha başlatılacak. "Cumhurbaşkanı'na sorun" başlığı altında gerçekleştirilecek projede için yerli bir yazılım geliştirilerek vatandaşların Gül'e istedikleri soruyu sormalarına imkan verilecek. İnternet üzerinden iletilen sorular yine internet üzerinden diğer vatandaşlar tarafından bir oylamaya tutulacak. 15 gün sürecek oylamanın ardından en fazla beğeni toplayan 5 sorunun sahibi Çankaya Köşkü'ne davet edilerek sorularını bizzat Cumhurbaşkanı'na sorma imkanı bulacak. Daha çok vatandaşa Köşk'ün kapısını açmayı ve Cumhurbaşkanı ile bir araya getirmeyi amaçlayan proje her ay tekrarlanacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir