Euro
10.8516
0.24%
Dolar
9.3259
0.34%
Altın
533.29
0.88%
Borsa
1.431
0.05%
Bitcoin
596.324
2.97%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  Diyetisyenler 'yağsız diyet olmaz' diyor

  Diyetisyenler 'yağsız diyet olmaz' diyor

  Kilo vermek uğruna yağı hayatından çıkaranlar, çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabiliyor. Uzmanlar, diyet sırasında mutlaka zeytinyağı tüketilmesini öneriyor.
  • İHA
  • 12.09.2018 - 15:27
  • Güncelleme : 12.09.2018 - 15:45

  Zayıflamak uğruna yapılan şok diyetler olumsuz etkilerini sonraki aylarda göstermeye başlıyor. Kişi hızlı kilo kaybetmek adına vücuda gerekli besinleri almıyor, kilo verdiğini gördükçe yağ tüketimi sıfırlıyor ve sonunda sağlığını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Uzmanlar, diyet sırasında mutlaka yağ tüketilmesi gerektiğini ve yağ seçiminin önemli olduğunu söylüyor.

  Diyetisyenler yağsız diyet olmaz diyor #1

  CİDDİ SAĞLIK SORUNLARI OLUŞUYOR

  İnsanın hayatı boyunca en çok tükettiği besinlerin başında gelen yağlar hakkında doğru bilinen yanlışların olduğunu dile getiren uzmanlar, yağ tüketimini durdurarak kilo vermeye çalışanların ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabileceklerini ifade ediyor. Yağın acıkma ataklarında kan şekerini dengede tuttuğunu vurgulayan uzmanlar, yağsız bir diyetin üreme sağlığından tutun da regl dönemlerinde düzensizliğe bile sebep olabileceğini belirtiyor.

  Diyetisyenler yağsız diyet olmaz diyor #2

  ZEYTİNYAĞI KULLANIN

  Vücuttaki yağ eksikliğinden dolayı bağışıklık sisteminin zarar görebileceği ve hatta Alzheimer gibi birçok hastalığa da davetiye çıkartabileceği bildirilirken, diyet listelerinde zeytinyağı gibi sağlık açısından da yararlı yağların mutlaka olması gerektiği öğrenildi.

  Diyetisyenler yağsız diyet olmaz diyor #3

  AVOKADO İYİ BİR TERCİH

  Uzmanlar zeytinyağını kullanmak istemeyenlere ise önerilerde bulunuyor. Adından sıkça söz edilmeye başlanan avokadonun yararları hem saymakla bitmiyor hem de diyet listelerinde zeytinyağı sevmeyenler için kurtarıcı oluyor. Sağlıklı yağlardan olduğu için genellikle zeytinyağı önerildiğini fakat sevmeyen kişiler için avokadonun da alternatif olabileceği belirtiliyor. Bu arada avokado dışında badem, fındık, ceviz, hindistan cevizinin de sağlıklı yağlar grubundan olduğu dile getiriliyor.

  Diyetisyenler yağsız diyet olmaz diyor #4

  ÖNCE YEMEĞİ SONRA YAĞI KOYUN

  Vatandaşlar genelde yemek pişmeden önce yağı tencereye koyup kızdırarak kullanıyor. En sağlıklı yağlar bile bu işlemden sonra sağlığınızla savaşan düşmanlar haline geliyor. Bu konu hakkında da uzmanlar asıl doğru ve sağlıklı olanın yemeğin önce pişmesinin ardından da yağ eklenmesinin olduğunu vurguluyor.

  Diyetisyenler yağsız diyet olmaz diyor #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir