Petrol
93.52
1.87%
Euro
18.3366
-1.13%
Dolar
18.5796
0.05%
Altın
1.02
-0.97%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
374.553
-0.42%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Dünya plastik cerrahlarına Türk başkan

  Prof. Dr. Onur Erol, 17 ülkeden başarılı doktorların bir araya geldiği Uluslararası Estetik Derneği'nin başkanı oldu
  • 28.06.2012 - 16:22
  Dünya plastik cerrahlarına Türk başkan

  Dünya plastik cerrahlarına Türk başkan #1

  Dünya çapında başarılı plastik cerrahların bir araya geldiği Uluslararası Plastik Cerrahi Derneği'nin (ICAPS -International Consorcium Plastic Surgery) yeni başkanı Türkiye'nin en ünlü Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Onur Erol oldu.

  Her yıl farklı bir ülkede toplantı yaparak yeni yılın estetik alanındaki gelişmelerini tartışan ICAPS'in İtalya'daki toplantısında başkanlığa Prof. Dr. Onur Erol seçilirken, derneğin Genel Sekreterliği'ni ise ABD'de ikamet eden Ürdün asıllı plastik cerrah Gaite Shubalt yürütecek. ICAPS; özellikle Turkish Delight, Kıkırdak enjeksiyonu ile burun ameliyatları ve doku kokteyli ile yüz gençleştirme yöntemlerini geliştirip tüm Dünyada gördüğü bu yöntemler kullanıldığı için Erol'u bu göreve layık buldu.

  SON GELİŞMELERİ PAYLAŞACAK

  Prof. Dr. Erol, başkanlığı süresince derneğin yaptığı bilimsel ve sosyal aktiviteleri gelişkin bir web sitesiyle dünyadaki diğer hekimlerin bilgisine açmayı hedefliyor. Erol, ayrıca plastik cerrahi alanında yaşanan son gelişmeleri de kamuoyunun anlayabileceği şekilde çeşitli yayınlarla paylaşmayı da amaçlıyor.

  İtalya'daki toplantıda "Estetik cerrahide etik" konulu bir sunum da yapan Prof. Dr. Erol, kalp damar rahatsızlıkları, kanser gibi riskli hastalıkları yaşayan ya da tedavisi süren hastalara estetik operasyon yapılıp yapılmaması konularında deneyimlerini paylaştı. Sunumunda çarpıcı örneklere yer veren Erol, riskin bulunmadığı durumlarda estetik dokunuşların hastalara nasıl bir moral olduğunu ve hayata tutunma fırsatı yarattığına dikkat çekti.

  REFERANSLA YENİ ÜYE KABUL EDİYOR

  17 ülkeden başarılı plastik cerrahların üyeliğinden oluşan ICAPS, 2007 yılında ABD'nin ünlü doktorlarından Prof. Dr. Tom Roberts'in girişimleriyle İsveç ve ABD'li doktorların öncülüğünde kuruldu. Kısa sürede başarılı cerrahların bilimsel ve sosyal paylaşım platformu olan dernek, plastik cerrahi alanına katkıları ve uluslararası başarıları olan doktorları üye yapmasıyla tanınıyor. Plastik cerrahide gündemi ve geleceği belirleyen en özel kuruluşlardan biri olan ICAPS; sadece mevcut üyelerin referansı ve tüm üye ülkelerin onayı ile yeni üye kabul ediyor.

   


  Görüş Bildir