Petrol
89.78
1.04%
Euro
18.3759
0.82%
Dolar
18.5801
0.16%
Altın
1.02
0.65%
Borsa
3426
0.00%
Bitcoin
373.534
3.82%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  Kolesterolle başa çıkmanın yolları

  Kalp sağlığını tehdit eden kolesterolle başa çıkmak mümkün..
  • 06.10.2014 - 17:22
  Kolesterolle başa çıkmanın yolları

  Kolesterolle başa çıkmanın yolları #1

  Damarlarla birlikte bütün vücudu vuran kolesterole karşı doğal hayat çözüm sunuyor. Uzman Dr. Travis Lane Stork, bu sinsi tehlikeyle başa çıkabilmenin mümkün olduğunu vurguluyor. Türklerin milli içeceği siyah çayın kolesterolü düşürdüğünü aktaran Dr. Stork, bitter çikolatanın da aynı etkiyi gösterdiğini söylüyor, faydalarını ise şöyle anlatıyor... "Siyah çay kan yağında azalma sağlar. 3 hafta boyunca çay içilmesi durumunda kandaki yağda azalma görülür. Öte yandan kolesterol düşmanı bitter çikolatadaki kakao içerisinde antioksidanlar doymamış yağ içerir. Bu da kolesterolün düzelmesine yardımcı olur." Dr. Travis Lane Stork diğer kolesterol düşmanlarını ise şöyle sıralıyor;

  SOMON BALIĞI

  "Somonlar bol olarak Omega-3 yağı barındırdığı için kalp sağlığı için faydalıdır. Omega 3 yağ asitleri arterlerde iltihap ve plak oluşmasını azaltabilir.

  YULAF

  Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak birkaç hafta boyunca yulaf yediğiniz takdirde kötü kolesterolünüzü yüzde 5 oranında düşürebilirsiniz. Yulaf ayrıca kötü kolesterol emilimini düşüren beta glukan içerir.

  AVOKADO

  Bu besin iyi kolesterolünüzü yükselten yağlara sahiptir. Ayrıca vücudun kolesterol miktarının emilerek azalmasını sağlayan beta sitesteroller içerir. Beslenme programınıza mutlaka ekleyin.

  CEVİZ

  Diğer birçok kabuklu kuruyemişe göre daha faydalıdır. Çünkü bu yemiş diğerlerine oranla kolesterol savaşında hemen hemen daha çok Omega-3 barındırır. Tedavide etkin rol oynar.


  Görüş Bildir