Petrol
110.26
-0.59%
Euro
17.0159
-0.12%
Dolar
15.9342
0.05%
Altın
949.67
0.09%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
471.796
-2.65%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C
  Mersinliler hacamata yöneldi

  Mersinliler hacamata yöneldi

  Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde günde 25-30 hasta hacamat, kupa ve akapunktur yaptırmak için sıraya giriyor.
  • İHA
  • 20.11.2019 - 10:20

  Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde temmuz ayında açılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

  Mersinliler, merkezde uygulanan akupunktur, kupa ve hacamat gibi geleneksel tedavi yöntemlerine büyük rağbet gösterirken, randevular iki hafta sonrasına verilebiliyor.

  Günde yaklaşık 25-30 hasta, bu geleneksel tedavileri alıyor.

  KRONİK HASTALIKLARI OLANLAR BAŞVURUYOR

  Tekrarlayan baş ve boyun ağrıları, migren, kronik hastalıklar, kronik yorgunluk sendromu, fibromiyalji gibi hastalıkları olan kişiler; bu yöntemlerle tedavi ediliyor.

  Mersinliler hacamata yöneldi #1

  Mersinliler hacamata yöneldi ViDEO

  AKUPUNKTUR

  Akupunkturu, sadece yüz felci geçirenler değil, kilo verme esnasında diyete uyum ve sigara bırakma tedavi için yaptıranlar da oluyor. Öyle ki bu konuda çok fazla yüz güldürücü sonuçlar alınmış.

  Mersinliler hacamata yöneldi #2

  KUPA

  Kupa işleminde ise tek kullanımlık, şeffaf, sert plastikten yapılmış, sibobu olan materyaller kullanılırken; işlem bölgesine uygun çap seçildikten sonra vakumlama yöntemiyle cilt altında bağ dokusu arasında birikmiş olan sıvılar yüzeye doğru çekiliyor.

  Mersinliler hacamata yöneldi #3

  HACAMAT

  Ve son olarak hacamat uygulamasında bir nevi detoks işlemi yapılıyor. Halk arasında ‘kirli kan’ denilen metaller ve toksinler, hastaların başvurduğu bir yöntem olan hacamatla vücuttan uzaklaştırılıyor, Cildin üzerine çizik atılmasıyla yapılan bu yöntem, fazlasıyla ilgi görüyor.

  Mersinliler hacamata yöneldi #4

  YILDA İKİ KERE YAPILMASI ÖNERİLİYOR

  Uzmanlar yılda iki kere hacamat yaptırılmasını öneriyor. Hatta hiçbir şikayeti olmayan hastaların bile genel iyilik halini korumak amacıyla, yılda iki kere ilkbahar ve sonbahar aylarında bu işlemi yaptırmaları isteniyor.

  Mersinliler hacamata yöneldi #5

  Tabipler Birliği hacamata karşı

  Mersinliler hacamata yöneldi #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir