Euro
10.8389
0.12%
Dolar
9.2948
0.01%
Altın
528.86
0.04%
Borsa
1.43
0.86%
Bitcoin
593.848
2.80%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Sağlıkta şiddete karşı 4 bin polis istihdam edilecek

  Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla büyük hastanelerde 4 bin polis istihdam etmeye hazırlanıyor.
  • AA
  • 28.06.2015 - 13:40
  Sağlıkta şiddete karşı 4 bin polis istihdam edilecek

  Sağlıkta şiddete karşı 4 bin polis istihdam edilecek #1

  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde Opr. Dr. Kamil Furtun'un uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesiyle yeniden gündeme gelen sağlık çalışanlarına yönelik şiddet konusuyla ilgili yaptığı açıklamada,sağlık çalışanlarının Türkiye'nin her yerinde yüzlerce hastaya hizmet verdiklerini söyledi.

  ŞİDDET ARTMAYA BAŞLADI

  Günde yaklaşık 1 milyon vatandaşın hastanelere gittiğini dile getiren Gümüş, "Bunların içerisinde sabıkalı olanlar, madde bağımlıları, sorunlu hastalar, husumet olayları da olabiliyor. Hastanelerimiz her türlü adli vakanın da gelebildiği alanlar. Burada şiddet giderek artmaya başladı" dedi.

  Bu amaçla Emniyet Genel Müdürlüğü ile bir çalışma yaptıklarını anlatan Gümüş, şöyle konuştu:

  HASTANELERDE 4 BİN POLİS GÖREV ALACAK

  "Birinci etapta hastanelere güvenlik personeli olarak sözleşmeli alınan taşeronların emniyet üzerinden alınması noktasında bir çalışma yapacağız. Güvenlik şirketlerinin emniyetle irtibatlarını sağlayacağız. İkinci etapta da büyük çaplı 300 hastanemiz var. Bunların acil servislerinde sürekli silahlı emniyet görevlisi bulunmasını istiyoruz. Toplam 4 bin kadar polisin Sağlık Bakanlığı hastanelerinde görev alması yönünde bir çalışma yapıyoruz. Mevcut aldığımız güvenlik hizmetini emniyet üzerinden aldıktan sonra gelen polisleri de onların başına geçireceğiz."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir