Euro
8.9738
-0.54%
Dolar
7.386
-0.33%
Altın
442.88
0.24%
Borsa
1.547
0.29%
Bitcoin
255.238
6.93%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Türkiye'ye ilk defa uçan firmanın hostesleri peçeyle dans etti

  Pandaların anavatanı Çengdu kentinden İstanbul’a başlatılan uçuşların ilkinde, hostesler peçe takıp oryantal dansı figürleri sergiledi.
  • DHA
  • 30.04.2019 - 08:35
  Türkiye'ye ilk defa uçan firmanın hostesleri peçeyle dans etti

  Çin’in önemli hava yolu şirketlerinden biri olan Sichuan Hava Yolları uçağının Türk hava sahasına girişinde, 10 bin metrede Türk ezgileri eşliğinde Çinli hosteslerin peçe takarak Türk dansından örnekler sergilemeleri, yolcular tarafından bol bol alkışlandı.

  ÇENGDU'DAN İSTANBUL'A İLK SEFER

  China Southern Hava Yollar’nın Pekin’den İstanbul’a uçması sonrası, Sichuan Havayolları da Çin’in pandaları ile ünlü kenti Çengdu’dan, İstanbul’a tarifeli seferlere bugünden itibaren başladı.

  Çin şirketinin İstanbul’a Airbus 330 tipi uçakla yaptığı ilk uçuşa, yolcular da yoğun ilgi gösterdi. Toplam 254 yolcu ile yapılan ilk uçuşa, şirketin yöneticileri de katıldı.
  Boş koltuğun bulunmadığı ilk uçuşta, hava yolu şirketinin dergisinde Kapadokya da dahil Türkiye tanıtımı geniş yer aldı. Taksim, İstanbul, Safranbolu, Konya’nın tanıtıldığı dergide, Türkiye hakkında övgü dolu sözler kullanıldı.

  Türkiye ye ilk defa uçan firmanın hostesleri peçeyle dans etti #1

  Çinli hosteslerden mezdeke şov ViDEO

  "KAPADOKYA'YI GÖRMEYE GELİYORUZ"

  Yolcuların büyük bir bölümü, özellikle Kapadokya’yı görmek için Türkiye’ye geldiklerini söylediler. Şirketin bundan sonraki uçuşlarına da Çinli yolcuların yoğun talep gösterdiği de belirtildi.

  Türkiye ye ilk defa uçan firmanın hostesleri peçeyle dans etti #2

  10 BİN METREDE DANS ETTİLER

  Sichuan Hava Yolları’nın geniş gövdeli Airbus 330 tipi uçağının Türk hava sahasına girişinde Çinli hostesler, yolcular için bir sürpriz yaptı. Kabin ışıklarının kapatılmasının ardından, fener eşliğinde Türk müzikleri kabinde duyulmaya başladı.

  Türkiye ye ilk defa uçan firmanın hostesleri peçeyle dans etti #3

  TÜRK EZGİLERİ EŞLİĞİNDE PEÇELİ ŞOV ALKIŞ ALDI

  Peçe takan hostesler, dans ederek yolcuların eğlenceli vakit geçirkirken, yolcular da hosteslerin Türk danslarından örnekler sergilemelerini cep telefonları ile çekmeyi de ihmal etmedi.

  Peçe takarak dans eden hostesler ile yolcular da bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi. Uçağın İstanbul Havalimanı’na sabah saatlerinde inişi sonrası da bir tören düzenlendi. Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei de karşılayanlar arasinda yer aldı. Uçak su takı ile karşılandı.

  Sichuan Hava Yolları sonrası, China Southern Hava Yolları Wuhan ve Lucky Air de Kunming kentinden, İstanbul’a uçuşlar yapacak.

  Türkiye ye ilk defa uçan firmanın hostesleri peçeyle dans etti #4

  Türkiye ye ilk defa uçan firmanın hostesleri peçeyle dans etti #5

  Türkiye ye ilk defa uçan firmanın hostesleri peçeyle dans etti #6

  Türkiye ye ilk defa uçan firmanın hostesleri peçeyle dans etti #7

  Türkiye ye ilk defa uçan firmanın hostesleri peçeyle dans etti #8

  Türkiye ye ilk defa uçan firmanın hostesleri peçeyle dans etti #9

  Türkiye ye ilk defa uçan firmanın hostesleri peçeyle dans etti #10

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir