taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8827
6.4862
1480.6
95257.61
280.505
48194.07

Süpermarketler de sebzelere kilo sınırı koydu

İBB tarafından sebze-meyve fiyatlarını düşürmek amacıyla kurulan tanzim satış noktaları, zincir marketlerde sebze fiyatlarını aşağı çekti.

AA | 13.02.2019 - 17:46..
Whatsapp ile paylaş
Süpermarketler de sebzelere kilo sınırı koydu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından önceki gün 34 ilçede 50 noktada başlayan tanzim satış noktalarına, vatandaşların ilgisi devam ediyor.

MARKETLER FİYATLARI AŞAĞI ÇEKTİ

Sebze-meyvede fiyat artışlarını önlemek amacıyla, hayata geçirilen tanzim satış uygulaması kapsamında kurulan çadır ve mobil araçlarda; domates, biber, patates, patlıcan, salatalık, soğan ve ıspanak uygun fiyattan tüketici ile buluşuyor.

Tanzim noktalarındaki uygun fiyatlı satışların, İstanbul'daki zincir marketlerde sebze fiyatlarını aşağı çektiği görüldü. Zincir marketlerdeki sebze fiyatlarının, tanzim satış noktalarındaki seviyeye geldiği dikkati çekti.

Tanzim satış noktaları ve zincir marketlerde domatesin kilosu 3 lira, patates 2 lira, patlıcan 4.5 lira, soğan 2 lira, biber 6 lira ve salatalık 4 liradan satılıyor.

Bu arada, söz konusu ürünler dışında marketlerdeki fiyatların değişmediği görüldü.

Süpermarketler de sebzelere kilo sınırı koydu

MARKETLERDE DE BELİRLİ ÜRÜNLERE ALIM SINIRI

Öte yandan, tanzim satış noktalarında bulunan 3 kilogramlık alım sınırının İstanbul'daki bazı zincir marketlerde de uygulandığı dikkati çekti.

Tanzim satış noktalarındaki ürünler, Tarım ve Orman Bakanlığı organizasyonuyla Tarım Kredi Kooperatifi'nden alınırken, zincir marketler ise sattığı ürünleri kendileri tedarik ediyor.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, dün Anadolu Ajansı Ekonomi Masası'nda yaptığı açıklamada, "Tanzim satışta 2.5 aylık planlamamız var. Örtüaltı üretimin yanı sıra açık alanlardaki ürünler de piyasaya girdiğinde fiyatlarda ürün bolluğundan kaynaklanan bir gevşeme olacak." ifadelerini kullanmıştı.

Süpermarketler de sebzelere kilo sınırı koydu

Süpermarketler de sebzelere kilo sınırı koydu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir