taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7322
6.365
1507.27
96031.83
277.614

Tanzim satışlar diğer şehirlere yayılıyor

Elazığ ve Bursa'da sebze meyve fiyatlarını düşürmek için ilk "tanzim satış noktası" açıldı.

Haber Merkezi | 15.02.2019 - 16:08..
Whatsapp ile paylaş

Belediye tarafından Elazığ Kültür Park'ta açılan, çeşitli sebze ve meyve ürünlerinin satıldığı tanzim satış noktasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Vatandaşlar aldıkları ürünlerin parasını ödeyebilmek için kuyruk oluşturdu.

VATANDAŞLAR MEMNUN

Tanzim satış noktasından alışveriş yapan Harun Ucal, ülke genelinde artan sebze fiyatlarının önüne geçmek için böyle bir uygulamanın başlatılmasını vatandaş olarak memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Tanzim satışlar diğer şehirlere yayılıyor

Üreticiden tüketiciye doğrudan gıda ürünü temini için oluşturulan tanzim satış noktalarının aslında geç bile kalınan uygulama olduğunu ifade eden Ucal, şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanımız, tanzim satış noktalarıyla sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesine müdahale ederek gerçekten güzel bir iş yaptı. Ülkede serbest piyasa var ancak bu kadar haddinden fazla kazanç helal de değil zaten. Tanzim satış mağazalarının kurulmasından dolayı vatandaş olarak bizler memnunuz. Teşekkür ediyoruz, bunu yapanlardan Allah razı olsun."

Tanzim satışlar diğer şehirlere yayılıyor

Tahir Durgun ise tanzim satış uygulamasında aracıların devreden çıkarılması ile sebze ve meyve fiyatlarında düşüş yaşandığını dile getirdi.

Elazığ’da açılan tanzim satış noktasına yoğun ilgi VİDEO

BURSA'DA MÜJDEYİ ERDOĞAN VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Bursa'da bir miting düzenledi. Burada halka hitap eden Erdoğan, Bursa'da da tanzim satışların başladığını açıkladı.

Tanzim satışlar diğer şehirlere yayılıyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir