Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
416.000
-0.13%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C
  Aslanlar kralı: Jack Bonavita

  Aslanlar kralı: Jack Bonavita

  Aslanlarla yaptığı gösterileriyle tüm dünyayı gezerek unutulmaz şovlara imza atan sirk akrobatı Jack Bonavita, kendini eğittiği hayvanlara yem etti.
  • Özel Haber
  • 27.04.2018 - 10:16

  Selen KALDIRIM/selen.kaldirim@ensonhaber.com

  1866'da Philadelphia'da doğan Kaptan Jack Bonavita, kariyerinin başlarında bir sirk akrobatıydı. Daha sonra O'Brien Shows ile bir hayvan antrenörü oldu. Bonavita, tüm dünyayı Frank C. Bostock Hayvan Şovlarıyla birlikte gezmeye başladı. Kaptan Bonavita, ülkedeki en iyi bilinen hayvan eğitmenlerinden biriydi. Gösterileri, cesaret ve yürek isteyen şovlardı; aslanlara, kaplanlara kafa tutuyordu desek yeridir.

  VAHŞİ ASLANLARI EĞİTİYORDU

  Aslanlarının onun üzerinde bıraktığı izlenim hakkında sürekli düşünüyordu. Bu vahşi hayvanları gösterilerinde kullanmak için hayatını önüne koydu. Cesareti, şık askeri kıyafeti, dizüstü yüksek botları ve bıyığıyla 38 yaşındaki antrenörün çıktığı sahne şovları akıl almaz boyuttaydı. Onlarca aslanın arasında öylece duruyordu.

  Aslanlar kralı: Jack Bonavita #1

  27 ASLAN İLE ARENAYA ÇIKTI

  Kaptan Bonavita, ilk şovuna arenada 27 aslan ile başladı. O zamana kadar başka hiçbir antrenörün denemediği bir performans sergiledi; sahnede 27 aslan ve bir adam vardı.

  Aslanlar kralı: Jack Bonavita #2

  TEK KOLUNU ‘BALTIMORE’A KAPTIRDI

  Yıllarca aslan ve ayılarla çalışan Bonita dünyanın her noktasında unutulmaz gösterilere imza attı. Artık tanınan, ünlü bir eğitmendi fakat böyle riskli bir kariyerin acı darbesini almak kaçınılmaz oldu. 1904'teki Coney Adası'ndaki gösterisinde, aslan" Baltimore" ile karşılaşmasının sonucu tek kolunu kaybetti.

  Aslanlar kralı: Jack Bonavita #3

  YİNEDE GÖSTERİ YAPMAYA DEVAM ETTİ

  Kaptan gözlerini hayvandan aldı ve aslan Baltimore, kolunu kaptığı antrenörü yere gömdü. Bu vahşi olay, aslana kolunu kaptıran eğitmeni durdurmaya yetmedi. Jack gösterilerine devam ediyor ve hatta ayılarla karşı karşıya geliyordu.

  Aslanlar kralı: Jack Bonavita #4

  AYI SALDIRISINA UĞRADI

  Ölüme adeta meydan okuyan hayvan eğitmeni Kaptan Jack Bonavita, 19 Mart Pazartesi günü Bostock hayvan çiftliğinde bir ayının saldırısına uğradı. Hayvan döndü ve ona saldırdığında kendini savunamaz hale getirdi.

  GÖZLERİN ÖNÜNDE PENÇELENDİ

  Kaptan Bonavita gözler önünde vahşi pençelerle ölüyordu. Aldığı darbelerin ne bir tedavisi, ne de bir dönüşü oldu. Öyle de oldu; kaldırıldığı hastanede ameliyat masasında hayatını kaybetti. Kaptan Bonavita'dan geriye, 27 aslanla birlikte verdiği bu unutulmaz poz kaldı.

  Aslanlar kralı: Jack Bonavita #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir