Euro
10.7881
0.39%
Dolar
9.2876
0.29%
Altın
527.04
0.12%
Borsa
1.412
0.18%
Bitcoin
566.624
0.97%
17ºC
İstanbul
Bulutlu 17 C
  Apple tabletlerinde kalem kullanacak

  Apple tabletlerinde kalem kullanacak

  Apple'ın aldığı yeni patent, tabletlerinde kalem kullanacağı iddiaların güçlendirdi.
  • 19.01.2015 - 13:01

  iphone

  Apple'ın bu yıl içerisinde piyasaya sunacağı iPad Pro'nun kalemle kullanabileceği iddia ediliyor. KGI Securities analisti Ming-chi Kuo, 12,9 inçlik ekrana sahip olacağını söylediği tabletin stylus ile birlikte geleceğini iddia etti.

  BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

  Kuo, bu iddiaya Apple’ın yaptığı patent başvrusu neticesinde ulaştığını ifade etti. Kuo, hem gelecekte satışa sunulacak iPad’lere üç boyutlu el yazısı özelliğinin gelmesinde bu stylus’un büyük katkı sağlayacağını hem de iPad kullanım deneyimini geliştireceğini söyledi.

   

  Apple tabletlerinde kalem kullanacak #2

  EĞİTİM VE KURUMSAL SEKTÖRE KOLAYLIK SAĞLAYACAK

  Apple’ın iPad Pro modelinde stylus tercihinde bulunarak eğitim ve kurumsal sektörde çalışan personellere büyük kolaylık sağlayacağını dile getiren Kuo, stylus’un Lightning bağlantısı üzerinden şarj edileceğini de ifade etti.

  STEVE JOBS GEREKSİZ BULUYORDU

  Hatırlanacağı üzere Steve Jobs, 2007 yılında gerçekleşen iPhone tanıtımında “Kim bir stylus kalem ister ki?” açıklamasında bulunmuş ve stylus kalemlerin gereksiz olduğunu vurgulamıştı.

  Apple tabletlerinde kalem kullanacak #3

  JOBS BÜYÜK EKRANA DA KARŞIYDI

  Jobs ayrıca büyük ekranlı telefonlara da tepki göstermiş ve kimsenin büyük ekranlı bir telefon kullanmak istemeyeceğini belirtmişti. Jobs’un hayata veda etmesinin ardından Apple, 5,5 inç ekranlı iPhone 6 Plus’ı piyasaya sürerek Jobs’un fikrine karşı gelmişti. Şirketin yine Jobs’un fikrine karşı gelip bu yıl piyasaya sürüleceği konuşulan yeni iPad modelinde stylus kullanıp kullanmayacağını hep birlikte göreceğiz.

  Apple tabletlerinde kalem kullanacak #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir