Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
712.693
1.47%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Apple televizyon üretebilir

  Apple’ın CEO’su Tim Cook, televizyon üretip üretmeyecekleri yönündeki sorulara kaçamak cevap verdi.
  • 15.09.2014 - 15:39
  Apple televizyon üretebilir

  Apple televizyon üretebilir #1

  Geçen hafta yeni nesil akıllı telefonunu iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ı tanıtan ve daha şimdiden ön sipariş rekoru kıran Apple'ın yakın bir zamanda televizyon üreteceği yıllardır dillendirilen bir iddia olarak dikkat çekiyor.

  ABD merkezli şirketin CEO'su Tim Cook'un geçtiğimiz günlerde verdiği bir mülakatta yaptığı açıklamaların ardından Apple'ın televizyon üretmeye hazırlandığı iddiaları yeniden gündeme geldi.

  'TELEVİZYON İLGİMİZİN DEVAM ETTİĞİ BİR ALAN'

  Televizyonun 1970'lerden kalma bir elektronik alet olduğuna vurgu yapan Cook, "Günümüz televizyonlarının ara yüzü çok kötü. Televizyon, ilgimizin devam ettiği bir alan" İfadelerini kullandı.

  Mülakatı gerçekleştiren ABD'li gazeteci Charlie Rose'un "Neden bunu düzeltmiyorsunuz" sorusu üzerine şirketin gelecek planları hakkında detaya girmek istemediğini belirten Cook, Apple'ın bu alandaki konumunu muhafaza ettiğini belirtti.

  Apple'ın hali hazırda kullanıcılarının iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarını ve laptop'larını televizyona entegre edebilmelerini sağlayan "Apple Tv" isimli bir cihazı var.

  Şirketin iddia edildiği gibi önümüzdeki aylarda bu teknolojiyi bir adım ileriye götürüp, ilk televizyonunu üretip üretmeyeceği ise hala kesin olarak bilinmiyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir