Euro
9.6906
0.08%
Dolar
8.0733
0.03%
Altın
451.4
0.24%
Borsa
1.409
0%
Bitcoin
512.223
0.53%
8ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 8 C

  Apple Watch stokları tükendi

  Satışa çıktığı günden beri yoğun ilgi gören Apple Watch, stoklarda tükendi. Mayıs ayına kadar satış yapılamayacak.
  • Ajanslar
  • 17.04.2015 - 10:35
  Apple Watch stokları tükendi

  apple

  ABD’li teknoloji firması Apple’ın geçen yıl duyurduğu ve bu yıl Nisan ayında satışa sunacağını açıkladığı akıllı saat Watch, beklendiği gibi yoğun ilgi görüyor.

  MAYIS'A KADAR SAAT GÖNDERİLEMEYECEK

  Firmanın ön satışa açtığı akıllı saatler birkaç saat içinde tükenirken, Mayıs ayına kadar mağazalara saat gönderilemeyeceği ortaya çıktı. Telegraph gazetesinin haberine göre firmanın Mağazalardan Sorumlu Müdürü Angela Ahrendts, mağazalara gönderdiği bir yazıda saatlerin Mayıs ayında mağazalara gönderileceğini açıkladı.

  KESİN TARİH VERİLMEDİ

  Ancak mağazalara gönderilen iç yazışmada kesin bir tarih verilmiyor. Ay başında ön satışa çıkan Apple Watch modellerinin kullanıcılara teslimi 24 Nisan tarihinden itibaren başlıyor. Daha önce yapılan açıklamada akıllı saatlerin yine aynı tarihte mağazalarda da satışa çıkacağı ifade edilmişti.

  Apple Watch stokları tükendi #2

  EN AZ 10 MİLYON HEDEFLENİYOR

  Ancak gelen yoğun talep yüzünden bu tarih ötelenmiş oluyor. Apple’ın ilk akıllı saati olan Watch’un bu yıl içinde en az 10 milyon adet satılması bekleniyor. Firmanın iPhone 5 modeli ve üstü akıllı telefonlarıyla çalışan saat, uygulama çalıştırma, spor takibi, kalp ritmini ölçme ve telefon görüşmesi yapma gibi özelliklere sahip. Saatin yurt dışı fiyatı 349 dolardan başlıyor ve altın kaplamalı modellerde 17 bin dolara kadar çıkıyor.  Saatin Haziran ya da Temmuz aylarında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir