Euro
9.3837
-0.05%
Dolar
7.8553
-0.21%
Altın
449.16
-1.94%
Borsa
1.329
-1.01%
Bitcoin
133.180
-1.15%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C

  Apple'ın eski CEO'su BlackBerry'ye talip

  Eski Apple CEO’larından John Sculley, BlackBerry’yi satın almak istiyor.
  • 25.10.2013 - 10:32
  Apple'ın eski CEO'su BlackBerry'ye talip

  Apple ın eski CEO su BlackBerry ye talip #1

  Globe and Mail'in iddiasına göre, Sculley'nin yanı sıra Cisco, Lenovo, Google ve BlackBerry'nin kurucuları Mike Lazaridis ile Doug Fregin de firmayı satın almayı düşünenler arasında.

  Sculley 1983′te Pepsi'den Apple'a katıldı ve 1993 yılına kadar Apple CEO'su olarak görev yaptı. Kendisi yaptığı işlerden ziyade, Steve Jobs'la arasında yaşanan çekişme ile unutulmaz oldu. Tabii Jobs'ın özellikle o dönemlerde anlaşması son derece güç bir insan olduğu biliniyor (Walter Isaacson'ın yazdığı orijinal Steve Jobs biyografisinden).

  Globe and Mail'in kaynaklarına göre, Sculley yanına aldığı Kanadalı iş ortakları ile BlackBerry'ye teklif yapmak üzere. BlackBerry yönetimi firmayı parça parça satmak istiyor. Ancak bu zamana kadar yalnızca bir tane teklif geldi ve onda da Fairfax Financial Holdings tüm BlackBerry için 4,7 milyar dolar önerdi.

  'UZUN ZAMANDIR BLACKBERRY HAYRANIYIM'

  BlackBerry'nin donanım departmanı sert bir düşüş yaşıyor ancak öte yandan son derece güçlü bir kurumsal servisler departmanı var. Ayrıca BBM uygulamasının Android ve iOS'a gelmesi ile, potansiyel alıcıların zaten donanıma az olan ilgisinin daha da çok yazılıma kaymasını sağlıyor.

  Sculley konuyla ilgili bir açıklama da yaptı. Eski Apple CEO'su, BlackBerry'nin hala geleceği olduğuna inandığını ancak tecrübeli insanlar olmadan buna ulaşılamayacağını düşündüğünü söyledi. Sculley satın alıp almayacağı konusunda ise kesin bir şey söylemekten kaçınarak: "Uzun zamandır BlackBerry hayranı ve kullanıcısıyım." demekle yetindi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir