Euro
11.2151
1.22%
Dolar
9.6241
1.31%
Altın
554.76
1.75%
Borsa
1.465
0.63%
Bitcoin
609.505
0.62%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Çinliler artık robot evcil hayvanları tercih ediyor

  Çin'de avuç içi büyüklüğünde geliştirilen evcil hayvan şeklindeki robotlar, giderek daha fazla talep edilir oldu.
  • İHA
  • 10.10.2021 - 03:38
  Çinliler artık robot evcil hayvanları tercih ediyor

  Çin’in Dongguan kentinde yeni kurulan Petoi adlı şirketin geliştirdiği ve avuç içi büyüklüğündeki evcil hayvan şeklindeki robot hayvanlara ilgi giderek artıyor.

  ROBOT KEDİ VE KÖPEKLER

  Petoi’nin Kurucusu ve CEO’su Li Rongzhong yaptığı açıklamada, "Bu projeye 2016’da başladım ve iki yıl sonra resmen bu şirketi kurdum. Küçük bir şirket olduğumuz için belli ürünlere odaklanmak istiyoruz. Bu nedenle şimdiye kadar sadece iki ürün geliştirdik. Birincisi robot kedi, ikincisiyse robot köpekti" dedi.

  Çinliler artık robot evcil hayvanları tercih ediyor - Video

  "GERÇEK HAYVANLAR GİBİ DAVRANABİLİYOR"

  Dünya geneline yaklaşık 5 bin adetten fazla ürün gönderdiklerini ifade eden Li, “Bu robot eğlenceli çünkü eklemleri sayesinde gerçek hayvanlar gibi davranabiliyor. Robotun çok sayıda eklemi bulunuyor, böylece canlı hayvanların bazı hareketlerini programlayabiliyoruz. Robotun aynı anda hem yürümesini hem de dengesini bulmasını sağlamak son derece zor bir iş. Kullanıcıların önce robotun kurulumunu yapıp, ardından da el sallama, etrafta zıplama gibi eğlenceli davranışlar sergileyebilmesi ve robotu uzaktan kumanda edebilmesi için tüm bacakların üst düzey koordinasyonu gerekiyor" ifadelerini kullandı.

  Çinliler artık robot evcil hayvanları tercih ediyor #1

  2018'DEN BUYANA 10 BİNE YAKIN SATIŞ

  Li, "Robot kediyi 2018’de piyasaya sürdük. Şimdiye kadar yaklaşık 500 bin ABD doları değerinde yani yaklaşık 3 bin adet robot kedi sattık. Robot köpeği ise geçen yıl çıkardık ve daha şimdiden müşterilere yaklaşık 5 bin adet ürün gönderildi" dedi.

  Çinliler artık robot evcil hayvanları tercih ediyor #2

  Çinliler artık robot evcil hayvanları tercih ediyor #3

  Çinliler artık robot evcil hayvanları tercih ediyor #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir