Euro
10.1492
-1.18%
Dolar
8.3471
-1.28%
Altın
496.72
-0.88%
Borsa
1.451
0.66%
Bitcoin
377.689
-7.93%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Çinliler, Tesla modellerine pedal kamerası taktırıyor

  Çinliler, Tesla modellerine pedal kamerası takarak araçlardaki sorunları ifşa etmeyi planlıyor.
  • Haber Merkezi
  • 03.05.2021 - 13:18
  • Güncelleme : 03.05.2021 - 13:47
  Çinliler, Tesla modellerine pedal kamerası taktırıyor

  Zaman zaman Tesla modellerinin karıştığı kaza haberlerini sizlerle paylaşıyoruz. Ancak bu kazalarda şirket, genellikle sürücüleri suçluyor.

  Geçtiğimiz günlerde Şanghay Otomobil Fuarı'nda Tesla aracının üzerine çıkan bir kadın, kısa bir süre önce frenlerdeki sorun nedeniyle kaza yaptığını söyleyerek Tesla'yı protesto etmişti.

  Kazadan sonra açıklama yapan Tesla, yine sürücüyü suçlamış ve kazanın fren yüzünden değil, aşırı hızdan kaynaklandığını belirtmişti.

  ÇİNLİLER, PEDALLARA KAMERA TAKTIRIYOR

  Son zamanlarda birden fazla sayıda duyulan Tesla kazalarının ardından Çin'de bazı kullanıcıların, araçlarının pedallarına kamera sistemleri kurduğu bilgisi ortaya çıktı.

  Fast Technology adlı bir Çinli internet sitesi, bu kamera sistemlerine ait birkaç görüntü de paylaştı.

  tesla

  Kameraları araçlarına yerleştiren sürücüler, herhangi bir kazaya karışmaları durumunda Tesla'ya karşı kendilerini savunacak bir kanıt elde etmek istiyor.

  Uzmanlara göre bu durum, Çinli müşterilerin Tesla'ya olan güveninin sarsıldığının en büyük kanıtı.

  TESLA'NIN ÇİN SORUNLARI

  Tesla, 2020'nin başlarından itibaren Çin'de otomobil üretmeye başlamıştı. Üstelik bu tesis, Çin'de tamamen yabancı bir otomobil üreticisine ait ilk fabrika olarak dikkat çekiyor.

  Tesla'nın küresel satışlarının büyük bir bölümünü oluşturan fabrikada üretilen arabalar ise son aylarda şikayet yağmuruna tutuluyor.

  Tesla, bu yılın başlarında Çin'deki otomobillerinin kalitesiyle ilgili müşteri şikayetlerini nasıl ele aldığı konusunda birçok devlet kurumu tarafından eleştirilmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir