Petrol
99.7
2.36%
Euro
18.5305
0.63%
Dolar
17.9446
0.42%
Altın
1.033
0.31%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
437.230
1.99%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Facebook, kullanıcılarının yemeğini de düşünüyor

  Facebook anasayfasına kullanıcılarının dışarıdan yemek sipariş etmesine olanak veren yeni bir özellik ekledi.
  • 23.05.2017 - 11:30
  Facebook, kullanıcılarının yemeğini de düşünüyor

  facebook

  Facebook'un başka bir siteyle ortaklaşa çalışarak geliştirdiği ve henüz yalnızca ABD'deki bazı kullanıcılara sunulmuş olan bu özelliğin ABD'li kullanıcılar tarafından benimsenmesi halinde dünya çapında yaygınlaşacağı tahmin ediliyor.

  BÖLGENİZDEKİ FİRMALARIN LİSTESİ ÇIKIYOR

  Söz konusu özellik ana sayfada yer alan menüde mavi renkli bir hamburger simgesi olarak görünüyor. Simgeye tıklayan kullanıcılar bölgeye teslimat yapan firmaların listesiyle karşılaşıyor.

  FİYAT ARALIĞINA, FİRMANIN ALDIĞI PUANA GÖRE FİLTRELEME YAPIYOR

  İşleyişi herhangi bir çevrimiçi yemek sipariş sitesinden farksız olan ancak Facebook üzerinden çalıştırılan uygulamada mutfak tipine, fiyat aralığına ve firmanın aldığı puana göre filtreleme yapılabiliyor.

  Kullanıcı sipariş vereceği restoranı seçtikten sonra 'Siparişi onayla' butonuna basarak restoranın Facebook üzerindeki sayfasına yönlendiriliyor ve buradan istediği ürünü seçiyor.

  Facebook, kullanıcılarının yemeğini de düşünüyor #2

  AMAÇ KULLANICIYA FACEBOOK'TA DAHA ÇOK ZAMAN GEÇİRTMEK

  Çevrimiçi yemek sitelerinden bir fazlası olmayan özelliğinin asıl amacının kullanıcıları Facebook'a bağlamak ve burada daha çok vakit geçirtmek olduğu tahmin ediliyor.

  Kullanıcılar daha önce de Facebook aracılığıyla sipariş verebiliyordu ama bu yalnızca anlaşmalı olan firmalar için geçerliydi. Bu özelliğin Facebook ile anlaşan tüm restoranları bir araya getirecek şekilde genişletilmesi ve anasayfaya taşınmasıyla Facebook aracılığıyla yapılacak siparişlerin artacağı tahmin ediliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir