Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
471.225
-3.25%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Facebook'a video arama özelliği geldi

  Facebook'a video arama özelliği geldi

  Facebook kullanıcıları yeni özellikle yüklenen videoları rahatça arayabilecek.
  • Ajanslar
  • 10.04.2016 - 09:36

  Facebook a video arama özelliği geldi #1

  Facebook, YouTube gibi video içerik sunan devlerle mücadele etmek adına yeni video arama özelliğini duyurdu. Böylece kullanıcılar Facebook'a yüklenen videoları rahatça arayabilecek.

  FACEBOOK'UN VİDEO MÜCADELESİ

  Facebook, YouTube gibi video içerik devlerinin gerisinde kalması nedeniyle uzunca bir süredir kendi bünyesinde yer alan videoları öne çıkarmak için çaba harcıyor.

  YENİ VİDEO ARATMA ARACINI DUYURDU

  Ancak bu konudaki en büyük engel, kullanıcıların zaman tünellerinde sadece arkadaşlarının veya takip ettiği sayfaların yüklemiş olduğu videoları görmesiydi. Bu sorunu çözmek için kolları sıvayan sosyal ağ devi, Facebook'ta yer alan tüm videoların aratabilmesini sağlayan yeni aracını duyurdu.

  CANLI YAYIN ÖZELLİĞİ GELMİŞTİ

  Geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden gerçekleşen tüm canlı yayınları görebileceğiniz yeni bir özellik duyuran şirket, şimdi de bu hizmetini videolara taşıyor. Facebook'un mobil sürümünde devreye sokulan yeni arama algoritması, artık girdiğiniz anahtar kelimelerle eşleşen videoları da size gösteriyor.

  VİDEO ETİKETLERİ ÖNEMLİ

  Shiftdelete'in haberine göre bu durum yeni videolar keşfetmek isteyen insanları ilgilendirdiği kadar Facebook'a video olarak içerik sağlayan kişi ve sayfaları da direkt olarak ilgilendiriyor. Çünkü video eklenirken girilen etiketler, daha sonra o videonun farklı insanlar tarafından bulunabilmesi adına oldukça önemli.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir