Euro
10.0337
0.29%
Dolar
8.2427
-0.33%
Altın
485.45
0.6%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
475.999
2.29%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Facebook'ta Zaman Tüneli'ne geçenlere büyük tuzak

  Facebook'un yeni Zaman Tüneli'nden kurtulmak isteyenlerin başına bakın neler geliyor.
  • 07.01.2012 - 11:06
  Facebook'ta Zaman Tüneli'ne geçenlere büyük tuzak

  Facebook ta Zaman Tüneli ne geçenlere büyük tuzak #1

  Facebook'un yeni özelliği Timeline (Zaman Tüneli) ile profilinizin görünümünü çok daha detaylı bir şekilde değiştirebiliyorsunuz. Timeline ile çok yaratıcı sayfalar hazırlayanlar olsa da, birçok kullanıcı eski görünümde kalmayı tercih ediyor. Ama ne yazık ki bu çok yakında mümkün olamayacak.

  SİZİ ESKİ PROFİLİNİZE DÖNDÜRECEĞİNİ SÖYLEYENLERE İTİBAR ETMEYİN

  Dolandırıcıların yeni tuzağı ise Timeline'dan sıkılıp eski profiline dönmek isteyen kullanıcılar için... Basit bir Facebook uygulaması, sizi eski profilinize döndüreceğini vaat ediyor ama aslında tüm kişisel bilgilerinizi ele geçiriyor. E-posta adresinizi spam postalar atmak için kullanıyor ve Facebook hesabınızdan da izinsiz olarak arkadaşlarınıza mesaj gönderiyor ya da paylaşım yapıyor. Bu mesajlar veya paylaşımlardaki bağlantılar ise, tıklayanları da aynı tuzağın içine çekmiş oluyor.

  Siz siz olun, arkadaşlarınızdan geliyormuş gibi görünse bile, mesajlardaki bağlantılara tıklarken 2 kere düşünün. Ayrıca eski profilinize döndüreceğini söyleyen uygulamalara da itibar etmeyin; böyle bir şey ne yazık ki mümkün değil...

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir