Euro
15.0788
-1.00%
Dolar
13.5078
-1.04%
Altın
776.5550
-1.46%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
507.915
1.75%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Firefox'a yeni özellikler gelecek

  Firefox yeni arama özelliklerinin ayrıntılarını anlatan bir yazı yayınlandı.
  • 27.11.2014 - 17:49
  Firefox'a yeni özellikler gelecek

  mozilla

  Mozilla geçtiğimiz günlerde Google ile düzenli anlaşmasını yenilemeyi bırakmış ve ülkelere göre varsayılan arama motorları ile anlaştığını duyurmuştu. Şimdi de Mozilla blog sayfası üzerinden, Firefox’dan yapılan arama bölümünün neye benzeyeceğini, ayrıntıları ile anlatan bir yazı yayınlandı.

  EK DÜĞMELER EKLENDİ

  Firefox gelen yeniliklerle arama özelliği geliştirilmiş bir öneri sistemine sahip olacak. Ayrıca  Firefox'a her zaman kullandığınız arama motoru dışında aramalar da yapmanızı sağlayacak düğmeler eklenmiş. Mesela Wikipedia üzerinden bir arama yapmak istiyorsanız, aradığınız kelimeyi girip listeden Wikipedia düğmesine basarak, doğrudan ilgili sayfaya yönlendirilebileceksiniz.

  DİL TERCİHİNE GÖRE ARAMA MOTORU

  Firefox sizin dil terchinize göre bir grup arama motorunu hazır olarak kullanımıza sunuyor. Ama her zaman Firefox tarafından seçilen varsayılan arayıcıları kullanmak zorunda değilsiniz. İsterseniz yeni arama motorlarını da seçenekler arasına ekleyebilir ve istediğiniz biri üzerindne hızlı arama yapabilirsiniz.

  ÇIKIŞ TARİHİ HENÜZ BELLİ DEĞİL

  Yeni arayüzü ve arama özellikleriyle daha güçlü ve esnek bir Firefox bizi bekliyor. Çıkış tarihi ise henüz kesin olmamakla birlikte, Aralık ayı içerisinde yeni sürümün indirilebilir hale geleceğini düşünüyoruz.


  Görüş Bildir